banner39

ESAM'dan tarihi bir toplantı daha

Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (ESAM) bugün tarihi bir toplantıya daha imza atıyor.

Arşiv 29.05.2008, 06:59 29.05.2008, 07:00
ESAM'dan tarihi bir toplantı daha


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (ESAM), tarihi bir toplantıya daha imza atacak. "İnsanlığın saadeti için yeni bir dünya" sloganıyla her yıl düzenlenen 'ESAM Uluslararası Müslüman Toplulukları Birliği Kongresi'nin 17'ncisi İstanbul'da bugün başlıyor.

ESAM Genel Sekreteri Prof. Dr. Arif Ersoy, bu yıl 17'ncisi düzenlenecek olan 'ESAM Uluslar arası Müslüman Toplulukları Birliği Kongresi'nin toplantı gündemi ile ilgili olarak yaptğı açıklamada, Toplantıda, İslam dünyasının ve bütün beşeriyetin karşı karşıya kaldığı sorunların tartışılacağını söyledi.

Ersoy, "Kongreye bütün dünya Müslüman topluluklarını temsil eden liderler ve önderler katılacaktır. Kongrede yeni bir dünya düzeninin nasıl kurulacağı konusunda karşılıklı görüş alış verişinde bulunulacaktır" dedi.

Ersoy, üç gün sürecek olan kongrenin birinci gün açılıştan sonra bilimsel tebliğlerin sunulacağını bildirdi.

İkinci gün ise komisyonların toplanacağını söyleyen Ersoy, bu komisyonlarda Müslümanları ve ezilen toplumları yakından ilgilendiren bütün konuların ayrı ayrı görüşüleceğini dile getirdi.

29–31 Mayıs tarihleri arasında yapılacak kongrede alınan kararlar yayınlanacak bildiri ile bütün ülke kamuoyu ile paylaşılacak. 
 

banner53
Yorumlar (0)
28
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?