banner39

Esengün: Doğru, FP içinde derin güçler vardı

Lütfü Esengün, Merve Kavakçı'nın, "FP içinde derin bir parti vardı" açıklamasını destekledi.

Arşiv 23.05.2008, 17:58 24.05.2008, 10:25
Esengün: Doğru, FP içinde derin güçler vardı


Kapatılan Fazilet Partisi'nin başörtülü eski milletvekili Merve Kavakçı'nın, "FP içinde derin bir parti vardı" açıklamasını destekler nitelikle bir açıklama da Saadet Partisi (SP) Genel Başkan Yardımıcısı Lütfü Esengün'den geldi.

Partisi'nin Bayburt İl Kongresi'ne katılmak üzere memleketi Erzurum'a gelen SP Genel Başkan Yardımcısı Lütfü Esengün, Merve Kavakçı'nın sözlerine paralel açıklamalarda bulundu. FP'nin içinde derin güçlerle alakalı isimleri tesbit ettiklerini iddia eden Esengün, söz konusu kişilerin isimlerini veremeyeceğini söyledi. Esengün, derin güçlerle alakalı milletvekillerinin isimlerini bir gün tarihin zikredeceğini ifade etti.

Merve Kavakçı'nın, 'Fazilet Partisi(FP) içinde derin parti vardı' yorumuna katılmamanın mümkün olmadığına vurgu yapan SP Genel Başkan Yardımcısı Esengün, "Merve Kavakçı Hanımefendi'nin o yorumuna katılmamak mümkün değil. Ama tabii bunların kim olduğu konusunda da isim vermek mümkün değil. Bizim bildiğimiz, o zaman tahmin ettiğimiz sonraki gelişmelerde gördüğümüz maalesef derin güçlerle alakası olduğunu tahmin ettiğimiz isimler vardı. Biz sonradan fark ettik bu isimleri. 'Kimlerdir' derseniz tarih belki isim olarak zikreder. Merve Hanım'ın söyledikleri tamamen asılsız diyemeyiz." dedi.

Kaynak: Samanyoluhaber

banner53
Yorumlar (0)
26
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?