banner39

Esenler Belediyesi ücretsiz defter dağıttı

Esenler Belediyesi, 400 bin öğrenciye eğitim gören ilköğretim ve lise öğrencilerine ücretsiz olarak dağıttı.

Arşiv 07.10.2009, 06:07 07.10.2009, 06:07
Esenler Belediyesi ücretsiz defter dağıttı

Devletin ücretsiz kitap uygulamasıyla büyük bir masraftan kurtulan ailelere, bir destek de Esenler Belediyesi'nden geldi. Geri Dönüşüm Projesi kapsamında atık kâğıtlardan elde edilen 400 bin defter, Esenler'de eğitim gören ilköğretim ve lise öğrencilerine ücretsiz olarak dağıtıldı.

Defter dağıtım töreni Esenler Hasip Dinçsoy İlköğretim Okulu'nda gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan tören, öğrencilerin şiir okumasıyla devam etti. Hasip Dinçsoy İlköğretim Okulu Folklor Ekibi'nin gösterisinin ardından ilk konuşmayı Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürbüz Akbulut yaptı. Eğitimin uzun ve zor bir süreç olduğunun altını çizerek konuşmasına başlayan Akbulut, "Eğitim problemlerini çözmek, eğitimin içinde olanlarla mümkün değil. Bu sebeple tüm kurum ve kuruluşlardan destek alarak bu problemleri en aza indirmek mecburiyetindeyiz. Milli Eğitim Müdürü olarak görevlerimden birisi de bu" dedi.

Öğrencilere kitapların devlet tarafından verildiğini, defterlerin de belediyece karşılandığına işaret eden Akbulut, "Diğer bazı kurum ve kuruluşlarımızda ihtiyaç sahibi öğrenicilerimizin bazı kırtasiye ihtiyaçlarını karşılıyor. Esenler'de hiçbir veli (ben fakirlikten dolayı çocuğumu okutamadım) diyemez" dedi ve kendilerine destek veren her kurum ve kuruluşa teşekkür etti.

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (0)
34
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?