banner39

ESKADER ödülleri sahiplerini buluyor

ESKADER 2009 Ödülleri, düzenlenecek olan bir törenle sahiplerine veriliyor.

Arşiv 09.04.2009, 06:31 09.04.2009, 06:31
ESKADER ödülleri sahiplerini buluyor


Ödül töreninden sonra "MARMARATÖRLER" sohbet edecek.

Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER)'nin geçen yıl için yapılan değerlendirme sonucu açıklanan ESKADER 2009 ÖDÜLLERİ, bu hafta sonu İstanbul'da sahiplerine veriliyor. Tören 11 Nisan Cumartesi günü saat 15.00'te Cağaloğlu'ndaki Kaynak Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek. Ödüllerin sahiplerine dağıtılmasından hemen sonra aynı mekânda meşhur Marmara Kıraathanesi müdavimleri maziyi yâd edip sohbet edecekler.

Geçen yıl kurulan ESKADER'in 27 Aralık 2008 tarihinde açıkladığı "ESKADER 2009 Ödülleri" bu hafta sahiplerini buluyor. Ziya Nur Aksun, Sadettin Ökten, Mehmed Niyazi, Mustafa Kutlu, Nazan Bekiroğlu, Hayrettin Karaman, Hasan Çelebi, Ömer Faruk Akün, Durmuş Hocaoğlu ve Bahattin Karakoç'un da aralarında bulunduğu kültür sanat camiasından isimlerin ödül alacağı toplantıdan sonra tanınmış sanatkârlarımızdan Fırat Kızıltuğ, sevilen bestelerinden oluşan eserlerini uduyla çalıp söyleyecek.

"MARMARATÖRLER" İLK DEFA TOPLANIYOR

Bu arada 1970'li yılların efsaneleşen fikir, kültür, sanat ve edebiyat mahfili Marmara Kıraathanesi müdavimleri, ilk defa toplu olarak bir araya gelip geçmişi anacaklar. Aralarında Sedat Umran, Ömer Öztürkmen, Üstün İnanç, Mehmed Niyazi, Mehmet Genç, Ahmet Nuri Yüksel, Emin Işık, Erdinç Beylem, Osman Akkuşak, Ahmet Güner Elgin ve Reşat Şen gibi "Marmaratör"lerin katılacağı sohbet toplantısı, ödül töreninin hemen ardından başlayacak. Marmara müdavimleri hem geçmişte yaptıkları toplantıları değerlendirecek, hem de o günden bugüne değişen gündem konuları hakkında düşüncelerini seslendirecekler. Toplantıda vefat eden Marmaratörler de rahmetle yâd edilecek. Yaşayan Marmaratörlerin uzun bir aradan sonra ilk defa bir araya gelmesi, fikir ve sanat dünyasında büyük bir heyecana yol açarken bu buluşmanın "Marmara ruhu"nun devam ettiği ve etmesi gerektiği yorumlarına da yol açıyor. Toplantıya katılmak ve konuşmacılara soru sormak serbest olacak.

Ödül töreni ve Marmara Kıraathanesi sohbet toplantısı, Kaynak Kültür Merkezi'nin Cağaloğlu'ndaki binasında, Alayköşkü Caddesi, no.12 adresinde olacak. Toplantıyla ilgili olarak ayrıntılı bilgi 0 (212) 5112323 ve 5112324 numaralı telefonlardan alınabilecek. Ayrıca sanatalemi@gmail.com ve sanatalemi@hotmail.com e-posta adreslerine yazarak programla ilgili olarak geniş bilgiye ulaşmak mümkün.

Mustafa Demirci (Sanatalemi.net)


banner53
Yorumlar (0)
27
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?