banner15

Eski cumhurbaşkanından DİSK Başkanı'na kutlama

Süleyman Çelebi, Sezer'in kendisini 'geçmiş olsun' diye aradığını söyledi.

Eski cumhurbaşkanından DİSK Başkanı'na kutlama

Milliyet Yazarı Derya Sazak, 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in Süleyman Çelebi'yi telefonla arayarak hem geçmiş olsun dediğini, hem de kutladığını yazdı.

DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi'yi dün 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer arıyor.

'Geçmiş olsun' dedikten sonra, sağduyulu tutumları nedeniyle kutlayıp, '1 Mayıs'ların gelecekte özgürce kutlanacağına' olan inancını belirtiyor.

TÜSİAD Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ'ın telefonu Çelebi'yi etkiliyor. Yalçındağ, çalışanların 1 Mayıs bayramını kutlayarak, 'İstanbul'daki görüntüler, uygar bir ülkede görmek istediğimiz manzara değil' diyor. Bu arada CHP lideri Deniz Baykal'dan bir 'geçmiş olsun' telefonu gelmeyişi Çelebi'yi üzmüş. Şişli'deki Ermeni vatandaşların dün sabah DİSK Genel Merkezi'ne gelerek, 'geçmiş olsun' dileklerini iletmeleri ise fazlasıyla mutlu etmiş sendikacıları. Öte yandan Sazak'ın yazısında ayrıca Çelebi'nin kapatma davası ile ilgili görüşlerinin bulunduğu bölüm de var.

DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi, Taksim'e çıkmaları halinde yapacağı konuşmayı ve sendikaların 1 Mayıs Bildirgesi'ni anlatıyor. AKP, 1 Mayıs gösterilerini yasaklatmaya çalışırken, sendikalar 'demokratik ve sosyal bir anayasa' isteğini dile getirmek üzere hazırlanıyorlar.

Bildirgenin en çarpıcı bölümü ise şöyle: 'Bizler gerçek bir demokrasi için buradayız. Grevlerin yasaklanmadığı, sendikalı işçilerin işten atılmadığı, sendikaların ve partilerin kapatılmadığı gerçek bir demokrasi istiyoruz.' Çelebi, 'Konuşsaydık, AKP'nin haklarını da biz savunacaktık. Partiler kapatılmasın diyecektik' diye bilgi verdi.


Kaynak: Milliyet


 

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2008, 17:42
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35