Eski televizyon ve bilgisayarlar çöpe gitmeyecek

Bağcılar'da, elektronik atıkların profesyonel geri dönüşümünü sağlayacak çalışma başlatıldı.

Eski televizyon ve bilgisayarlar çöpe gitmeyecek


Dünya Bülteni/Sıdıka Dağlı

Bağcılar’da artık elektrik ve elektronik atıklar çöpe gitmeyecek. Bağcılar Belediyesi elektrik ve elektronik atıklarını diğer atıklardan ayrı toplayarak geri dönüşümlerini sağlayacak.

Daha önce birçok belediye tarafından da hayata geçirilen pil ve katı atıkların ayrışması ve geri dönüştürülme çalışmaları başarılı şekilde devam ediyor. Bağcılar Belediyesi bu çalışmaları bir adım daha ileriye taşıyor ve ileriye elektrik ve elektronik atıklarını da ayrıştırılarak geri dönüşümünü sağlayan bir projeyi hayata soktu.

Bağcılar Belediyesi, elektronik atıkların profesyonel geri dönüşümünü sağlamak için Exitcom Firması’yla protokol imzaladı. Protokol kapsamında, Bağcılar’daki elektrik ve elektronik atıklar diğer atıklardan ayrı olarak toplanacak ve geri dönüşümü sağlanacak.

Bağcılar Belediyesi ve Exitcom arasında üç yıllık imzalanan protokol kapsamında Bağcılar’ın merkezi ile iki ayrı noktasına 14 metreküp büyüklüğünde iki konteynır yerleştirilecek. Yine semtin değişik yerlerine ise çok sayıda atık kutusu konularak atıkların ayrı toplanması sağlanacak.

Bağcılar Belediyesi ise projenin tanıtımı ve vatandaşların geri dönüşüm konusunda bilinçlendirilmesi için bilgilendirme toplantıları düzenleyecek. Özellikle siteler ile işyerlerinde bu çalışmaların daha yoğun olarak devam etmesi planlanıyor.


 

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2010, 20:33
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35