banner39

Esnaf 'kepenk kapatın' tehdidine boyun eğmedi

Abdullah Öcalan'ın yakalanışının 9'uncu yıldönümü nedeniyle, PKK'nın 'kepenk kapatın' tehdidine Diyarbakır'da kimse aldırış etmedi.

Arşiv 15.02.2008, 14:26 15.02.2008, 15:58
Esnaf 'kepenk kapatın' tehdidine boyun eğmedi

PKK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın Türkiye'ye getirilişinin yıldönümü nedeniyle, PKK'nın bölgedeki esnaflara yönelik yaptığı 'kepenk kapatın' çağrısı beklenen etkiyi göstermedi. PKK'nın tehditlerini dikkate almayan esnaflar, işyerlerini açarak teröre boyun eğmeyeceklerini gösterdi.

1999 yılında Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen PKK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın yakalanışının 9'uncu yıldönümü sebebiyle emniyet güvenlik tedbirlerini artırdı. Vatandaşları sindirmeye çalışan terör örgütü PKK'nın uzun süredir 'kepenk kapatın' yönündeki propagandası ise işe yaramadı. Teröre boyun eğmeyeceğini gösteren esnaf tehditlere aldırmadan işyerlerinin kepenklerini tek tek açtı.

Esnaflar, iş yerlerini sabahın erken saatlerinde açarak, birlik ve beraberlik mesajı verdi. Terör örgütünün yoğun propaganda yürüttüğü Bağlar semtinde ise bazı esnafların kepenklerini açmadıkları görüldü. PKK'nın tehditlerinden çekinen esnaflar, işyerlerinin önünde bekliyor. Polis, kepenk kapatanlara müdahale etmemeyi tercih etti.

Terör örgütü, propagandasını Şırnak'ta da sürdürdü. Esnaflara 'kepenk kapatın' çağrısı burada da günlerdir yapılıyor. Ancak Şırnaklı vatandaşlar da örgütün tehditlerine aldırış etmedi ve kepenklerini sabahın erken saatlerinde açtılar. Cizre'de Nusaybin caddesi ve Dörtyol kavşağında ise bazı esnafların dükkânlarını açmaması dikkat çekti. Polis, bölgede geniş emniyet tedbirleri aldı.

Kaynak: Ajanslar

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?