banner15

Esrarengiz cinayet Meclis gündeminde

Güney Afrika'da öldürülen Kırklareli'li Selçuk Güldaş cinayeti Meclis gündemine taşındı.

Esrarengiz cinayet Meclis gündeminde


Güney Afrika'nın Johannesburg kentinde muhasebeci olarak çalışan Kırklareli'li Selçuk Güldaş esrarengiz bir cinayete kurban gitti. Yaklaşık iki ay önce işlenen cinayet CHP Kırklareli milletvekili Turgut Dibek tarafından Meclis gündemine getirildi. Dışişleri Bakanlığı da katillerin yakalanması için Güney Afrika Cumhuriyeti nezdinde temasa geçti.

34 yaşındaki Güldaş, muhasebeci olarak çalıştığı işyerine gelen kimliği belirsiz kişilerce kurşunlanarak öldürüldü.  Kırıkkale'nin Vize ilçesine bağlı Akıncılar köyünden olan Selçuk Güldaş'ın, 5 yıldır muhasebeci olarak Johannesburg şehrinde çalıştığı bildirildi.

ABD YERİNE, GÜNEY AFRİKA
Bursa Uludağ Üniversitesi Turizm bölümünü bitiren Güldaş, Amerika'ya gitmek isterken, ikiz kulelere düzenlenen terör saldırılarısının ardından vize alamadı. Bunun üzerine 5 yıl önce Güney Afrika'ya gitti. Burada muhasebecilik yağan genç cinayete kurban gitti.

CHP milletvekili Turgut Dibek de konuyu bir soru önergesi ile TBMM'ye getirdi ve Dışişleri Bakanlığı ile Türkiye'nin Cape Town Büyükelçiliğinin bu cinayetin aydınlatılması konusunda ne gibi girişimlerde bulunduğunu sordu. 

Kaynak: Ajanslar

 

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2009, 00:57
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35