banner15

Eşref Erdem'den Baykal'a 'şoven' isyanı!

Baykal'ın Kürt açılımı meselesinde Beşir Atalay'a randevu vermemesi partide iplerin gerilmesine sebep oldu.

Eşref Erdem'den Baykal'a 'şoven' isyanı!


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Hükümetin ''Kürt Açılımına'' karşı cephe alan açılımla ilgili bilgi vermek için görüşmek istemeyen İçişleri Bakanı Beşir Atalay'a randevu vermeyen CHP lideri Deniz Baykal'a partisinin içinden sert eleştiriler geldi.

Bir zamanlar Baykal'ın sağ kolu olan Eşref Erdem, liderinin Kürt sorununun çözümüne ilişkin 'şovenist, gerilim doğurucu, aşırı milliyetçi bir politika izlediğini' söyleyerek, 'CHP bir an evvel önce bundan vazgeçmeli' dedi.

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın 'Kürt açılımı' konusunda 'CHP'nin içinde, şu anda, Baykal'ın yaptıklarını tasvip etmeyenler var ama seslerini çıkaramıyorlar. Onları da seslerini çıkarmaya davet ediyorum' sözlerinden hemen sonra CHP içinde partinin 'Kürt açılımı' konusundaki tavrına muhalefet eden sesler de ortaya çıkmaya başladı.

Partide uzun yıllar CHP lideri Deniz Baykal'ın sağ kolu olarak yönetimde yer alan Ankara Milletvekili Eşref Erdem, şunları söyledi: 'Olan biteni hayret ve dehşetle izliyorum. Artık CHP'yi ve ideolojisini tanımakta sıkıntı çekiyorum. Sosyal Demokrat bir partinin böyle bir süreçte, böyle bir konjonktürde Türkiye'nin ilerici güçlerinin lokomotifi olması gerekir. Oysa bugün CHP şovenist, aşırı milliyetçi, içine kapanık çevrelerin sözcüsü konumuna gelmiştir. CHP'nin yapması gereken tek şey gerilimi tırmandırıcı şahin politikalardan mutlaka uzaklaşmasıdır. CHP bu adımlara mutlaka katkı vermeli.'

 

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2009, 11:32
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35