banner39

Etkili kar yağışı geliyor

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, bu akşamdan itibaren Marmara'nın doğusu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde etkili kar yağışı beklendiğini bildirdi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Etkili kar yağışı geliyor

Yarın ve çarşamba günleri de devam edecek kar yağışı ile birlikte soğuk havanın tüm yurdu etkisi altına alacağı kaydedildi.

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, bugün akşamdan itibaren Marmara'nın doğusu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde etkili kar yağışı beklendiği, Marmara, Ege, Batı Karadeniz ve Akdeniz'de ise poyraz fırtınası olacağı belirtildi.

Bugün akşam saatlerinde başlaması beklenen meteorolojik durumun, yarın ve Çarşamba günü de süreceği ifade edildi.

Poyraz fırtınası ile birlikte kar yağışının olacağı, etkili kar yağışı beklenen yerlerde şehir merkezlerinde kar kalınlığının 20-25 santimetre, yüksek kesimler ve kırsal arazide ise 35-40 santimetre olmasının beklendiği bildirildi.

Tüm yurdu etkisi altına alacağı belirtilen soğuk hava nedeniyle, hava sıcaklığının iç kesimlerde gündüz 0 ile sıfırın altında 3, gece ise sıfırın altında 10-14 derece, kıyı kesimlerinde gündüz 0 ile 3, gece sıfırın altında 2-4 derece olmasının beklendiği kaydedildi.

Açıklamada, kar yağışı nedeniyle karayollarında kapanma ve buzlanma ile soğuk havaya bağlı olarak don riski olabileceğine dikkat çekilerek, ilgililer uyarıldı.
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?