banner39

Evangelist Kilise'de de tecavüz ve şiddet skandalı

Almanya'nın Köln şehrinde, Protestan Kilisesi'nde de çocuklara tecavüz edildiği ve şiddet uygulandığı ortaya çıktı.

Arşiv 21.04.2010, 17:45 21.04.2010, 17:45
Evangelist Kilise'de de tecavüz ve şiddet skandalı

Mucahid Yıldız-Dünya Bülteni / Almanya

Evangelist Kilise’nin yaptığı çağrı sonrasında tecavüz ya da şiddete uğramış on kurban dün şikayette bulundular. Köln Kiliseler Birliği’nin yaptığı açıklamaya göre 1940’larda ve 1970’li yıllarda çocuklara tecavüz ve şiddet uygulanmış. Köln ve çevresinde yaşanan olayların faillerinin hayatta olmadıkları kaydedildi.
 
Kurbanlardan dördünün verdiği bilgilere göre Evangelist Kilise’ye bağlı çocuk yurtlarında sürekli dayakla cezalandırılan çocuklar, gece yarılarında uykudan kaldırılıp, saatlerce koridorlarda ayakta bekletilerek cezalandırılmışlar. Bazılarına yatakları yerine banyo küvetlerinde yatma ve yemek yerine kusmuk yedirme cezaları verilmiş.
 
On olaydan birinde de sistemli olarak cinsel tecavüzün yapıldığı belirtildi. Köln’ün güneyindeki bir semtte yaşayan ve cinsel tecavüzde bulunan kişinin yıllarca saygı duyulan bir kişi olarak bilindiği ve Evangelist Vakfında pedagojik idarecilik yaptığı bildirildi. 1995 yılında ölen psikoloğun çocukları evde tedavi etmek bahanesiyle evine aldığı ve burada tecavüzde bulunduğu kaydedildi.
 

banner53
Yorumlar (0)
30
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?