banner39

'Eylemlerimiz TC rejimine değil'

El Kaide üyesi Louai Sakka duruşma sırasında 'Eylemelerimiz Türkiye Cumhuriyeti rejimine yönelik değil' dedi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
'Eylemlerimiz TC rejimine değil'

Son savunmalarını yapan El Kaide sanıklarından Sakka, arkadaşlarına hitaben, "Beni düşünmeyin ve cephede mücadeleyi bırakmayın bir gün buradan çıkacağım ve silahıma kavuşacağım" dedi.

İstanbul'daki bombalı eylemleri gerçekleştirdikleri iddiasıyla yargılanan sanıkların savunmalarına bugün de devam edildi.

İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya Louai Sakka'nın da aralarında bulunduğu 9 tutuklu sanık, sanık avukatları ve müştekiler katıldı.  

"BİR GÜN BURADAN ÇIKACAĞIM, SİLAHIMA KAVUŞACAĞIM"

Tercüman aracılığıyla savunma yapması için söz verilen sanık Saka, besmele ile konuşmasına başladı, ancak konuşmasını Türkçe yaptı ve ayetler okudu.

İsrail devletine yönelik eylemi nedeniyle uzun dönemdir tutuklu olduğunu belirten Sakka, "Bilinçli bir saldırının hedefindeyim.

Bunun nedeni de Siyonist İsrail'i hedef almamdır' dedi. Saka, kendisinin tutuklanarak direnişinin engellenmeye çalışıldığı savunurken, arkadaşlarına hitaben, "Cephede mücadeleyi bırakmayın zafer çok yakındadır.

Gerekçe ne olursa olsun cepheleri bırakmayın ve beni düşünmeyin. Ant içiyorum ki; ben buradan çıkacağım ve bir gün silahıma kavuşacağım" dedi.

"EYLEMLERİMİZ T.C REJİMİNE DEĞİL"

Kuran'dan Arapça ayetler okuyan Harun İlhan ise, savunmasını İstanbul'daki bombalı eylemlerin asıl sorumluları oldukları ve olayların ardından Irak'ta öldürüldükleri iddia edilen Habib Aktaş ve Gürcan Baş'ın anısına yaptı. Savunmasında eylemleri üstlenen İlhan, "Bizim eylemlerimiz Türkiye Cumhuriyeti rejimine yönelik değerlendirildi.

Eylemlerimiz T.C rejimine değil Yahudilere yönelikti. Ancak bu durum T.C ile barışığız, T.TC'ye dönük asla eylem yapmayacağımız anlamına gelmez" dedi.

Savunmasının devamında İlhan, laik demokrat, liberal, komünist, ırkçı ve milliyetçi her kesimi Müslümanlığa davet etti. İlhan, "Sizler kafir ve müşfiksiniz.

Bu çağrımı hakaret olarak algılamayın 'keşke' demeden hesap günü gelip çatmadan sizi yaratan Rabbe itaat edin" diye konuştu.

Bir saat ara verilen duruşmada mahkemenin sanıklar hakkında karar vermesi bekleniyor.

Kaynak: Anka

banner53
Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?