banner39

Ezher'den Vahhabiliği Eleştiren Kitaplara Yasak

El Ezher İslami Araştırmalar Konseyi İslam saflarında ayrılıkları körüklediği gerekçesiyle Vahhabiliği eleştiren 5 kitabın yayınını yasakladı

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Ezher'den Vahhabiliği Eleştiren Kitaplara Yasak

İslam dünyasında bin yıllık bir tarihe ve saygın bir konuma sahip Mısır'daki El Ezher kurumu Vahhabiliğin temsilcilerinden İmam Muhammed Bin Abdulvehap ve İmam Muhammed Bin Suud'a yönelik saldırgan ifadelere yer verdikleri ve İSlam saflarında fitne tohumları ekecek ifadeler içermesi sebebiyle 5 kitabın yayınını yasakladı.

El Ezher'e bağlı İslam'i Araştırmalar Komisyon İşleri müdürü Şeyh Mahir El Haddad, kurulun, El Ezher şeyhi Dr. Muhammed Seyit Tantavi başkanlığındaki dünkü oturumunda beş kitabın inceleme raporlarına onay verildiğini belirtti. Kurul üyelerinin hazırladığı inceleme raporu kitapların fitne tohumları ekecek ve ayrılıkları körükleyecek noktalar içermesi sebebiyle satışa sunulmaması gerektiği tespitinde bulunuyor.

Mısır'ın sofi tarikatlerinden olan Azamiye tarikatına bağlı araştırma komisyonunun çıkardığı  kitaplar 'Azamiye Futuhatları Silsilesi' başlığını taşıyan seri yayınlardan oluşuyor.

 

banner53
Yorumlar (0)
16
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?