banner39

F-16 düştü, pilot şehit oldu

Bitlis'in Mutki ilçesi kırsalına F-16 düştü. 1 pilot şehit oldu.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
F-16 düştü, pilot şehit oldu

Bitlis'in Mutki ilçesi kırsal alanına düştüğü belirtilen F-16 savaş uçağında pilotun şehit olduğu açıklandı. Bitlis Valisi Mevlüt Atbaş, Bitlis'in Mutki ilçesine yakın kırsal alanda bir F-16 uçağının düştüğünü belirterek kazada ilk bilgilere göre pilotun şehit olduğunu söyledi.

Vali Atbaş, uçağın parçalarına saat 13.00'te, gövdesine saat 16.00'da ulaşıldığını dile getirerek uçağın diğer parçalarına ulaşmak için kaza mahallinde arama çalışmalarının devam ettiğini kaydetti. Kaza mahallinde havanın sisli ve yağmurlu olması nedeniyle arama çalışmalarının güçlükle sürdürüldüğünü belirten Atbaş, uçakta başka birilerinin olup olmadığı ile ilgili bilginin ellerine ulaşmadığını ifade etti.

HAVA KUVVETLERİNDEN AÇIKLAMA

Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Bitlis'in 20 kilometre güneydoğusunda düşen Diyarbakır'daki 8. Ana Jet Üs Komutanlığına ait F-16C uçağının pilotu üsteğmen Bahadır Şahin'in şehit düştüğünü, kazayla ilgili inceleme ve araştırmanın devam ettiğini bildirdi.

Hava Kuvvetleri Komutanlığından yapılan açıklamada, bugün saat 10.38'de Diyarbakır'daki 8. Ana Jet Üs Komutanlığına ait bir adet F-16C uçağının eğitim uçuşu esnasında, Bitlis'in 20 kilometre güneybatısında henüz belirlenemeyen bir nedenle düştüğü belirtildi.

Açıklamada, ''Kazada Hava Pilot Üsteğmen Bahadır Şahin şehit olmuştur. Kaza ile ilgili inceleme ve araştırma faaliyetleri devam etmektedir'' denildi.

banner53
Yorumlar (0)
26
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?