banner39

F-16'lar Karayılan için Beyaz Dağı vurdu

Türk uçakları PKK'nın ikinci adamı için Beyaz Dağı yerle bir etti.

Arşiv 17.05.2008, 14:21 17.05.2008, 17:41
F-16'lar Karayılan için Beyaz Dağı vurdu


Türk savaş uçakları Kuzey Irak'ta devam eden operasyonun dışında başka bir bölgeye daha operasyon düzenledi. Türk F-16'ların ani bir kararla havalanarak vurduğu bu bölgenin adı Beyaz Dağ olarak biliniyor.

Beyaz Dağ'ın adı operasyonlarda geçmemesine rağmen TSK tarafından vurulmasının nedeni Murat Karayılan'dı. Murat Karayılan, PKK'nın Öcalan'dan sonraki lideri. Kandil'in vurulduğu son hava harekatının arkasından Genelkurmay bir gece yarısı açıklaması yapmıştı. Açıklamada, ilk kez isim isim PKK'nın lider kadrosundan da bahsediliyordu. Bahoz Erdal'ın ve Cemil Bayık'ın kaçtığı, gerçek ya da kod adlarıyla birlikte açıklamada yer alıyordu. Lider kadrodan bir kişinin daha kaçtığı belirtiliyor ama ne adı veriliyor, ne de kaçtığı yerden bahsediliyordu. O kişinin de Murat Karayılan olduğu öne öne sürüldü.

Daha sonra istihbarat birimlerinin aldığı bilgiye göre, Murat Karayılan, Beyaz Dağ'a kaçmıştı. Bilgi gelir gelmez, 5 adet F 16 havalandı. Dağın belli noktalarına bomba yağdırdı. Karayılan, vurulan noktalardan birinde miydi? Onlardan birindeyse kendisi de vurulmuş muydu...?

 Kaynak: Milliyet

banner53
Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?