banner39

'Faili meçhul' bu kez çoban kızı buldu

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde önceki gün uzaktan açılan ateş sonucu hayatını kaybeden çoban kızın failleri bulunamadı.

Arşiv 29.09.2009, 13:16 29.09.2009, 13:24
'Faili meçhul' bu kez çoban kızı buldu


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde önceki gün yeni bir faili meçhul işlendi. Cinayetin kurbanı bu kez küçük bir çoban kızdı. Ecemiş köyü yakınlarında hayvanlarını otlatan 14 yaşındaki Ceylan Önkol, uzaktan ateşlenen bir silah sonunucu hayatını kaybetti. Cinayet önce, bomba patlaması sanıldı. Ancak, sonradan uzaktan bir yerlerden ateş açıldığı anlaşıldı. Kurşunun etkisiyle parçalanan çocuk olay yerinde hayatını kaybetti. Köyün tam karşısında ise askeri bir birlik bulunuyor.

Köyün karşısında askeri birlik olduğunu belirten Ceylan'ın ağabeyi Refaat Önkol, kardeşinin, jandarma karakolundan açılan ateş sonucu öldüğünü öne sürdü.

Yeni bir faili meçhul olarak tanımlanan olay şöyle gelişti: Ecemiş köyünde oturan ilköğretim öğrencisi Ceylan Önkol, ailesine ait hayvanları otlatmaya götürdü. Saat 11.30 sularında faili meçhul bir silahın hedefi oldu. Patlama sesi üzerine bölgeye koşan köylüler, Ceylan'ın parçalanmış cesediyle karşılaştı. Durumu güvenlik güçlerine bildirdiklerini anlatan köylüler, keşif ve otopsi için savcıyı çağırdıklarını, ancak olumsuz cevap aldıklarını kaydetti. Önkol ailesinin mensupları, "Savcı, 'ben gelemem, siz cesedi Abalı karakoluna getirin' dedi. Biz de mecburen götürdük." iddiasında bulundu. Ceylan'ın cesedi başında gözyaşı döken aile üyeleri ve köylülerin feryatları yürek dağladı.

banner53
Yorumlar (1)
..... 12 yıl önce
insanlık bu kadar mı ucuzladı... tarihe yine faili meçhul cinayet diye geçecek hep olduğu gibi failleri bilindiği halde faili meçhul cinayet, sorgulanmadan çünkü sorgulansa altından nelerin çkacağını biliyorlar. gerçekten yazık.....
27
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?