banner39

Fakıbaba Saadet Partisi'ne katıldı

Şanlıurfa Belediye Başkanlığına seçilen Ahmet Eşref Fakıbaba Saadet Partisi'ne katıldı.

Arşiv 08.04.2009, 21:15 09.04.2009, 07:25
Fakıbaba Saadet Partisi'ne katıldı


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Saadet Partisi'nin desteklediği Şanlıurfa Bağımsız Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba coşkulu ve büyük bir törenle Saadet Partisi saflarına katıldı.

En yakın rakibine büyük bir fark atarak belediye başkanı olan Fakıbaba, bundan sonra Urfalılara Milli Görüş Belediyeciliği'nin seçkin hizmetlerini sunacak. Urfa ile özdeşleşen ismi ile ön plana çıkan Fakıbaba'ya Saadet rozetini Kurtulmuş taktı.

Şanlıurfa'nın en büyük kapalı alanlarından olan Mozaik Tören Salonu'nda gerçekleştirilen katılım törenine halkın ilgisi büyüktü. Binlerce Urfalı'nın katıldığı törende halk Fakıbaba'nın yanında olduğunu bir kez daha gösterdi. Urfa'nın hizmet eri olarak niteledikleri Fakıbaba'yı destekleyen binlerce vatandaş hep bir ağızdan 'Fakıbaba' sesleri ile salonu inletti. İlçe programlarından sonra Fakıbaba'nın Saadet saflarına iştirak programına katılan Kurtulmuş, burada yaptığı konuşmada, "Biz Urfa'ya miting için geldiğimizde Urfalılar ceketlerini havaya atıyorlardı. Urfa halkı cekete oy vermedi. Biz adama oy istedik adam gibi adama oy istedik Fakıbaba'ya oy istedik. Halkımız da Ahmet Eşref Fakıbaba'yı belediye Başkanı yaptı. Bu sonuçla birlikte tahtayı koysam seçtiririm devri geride kaldı" dedi.


Fakıbaba Urfa'nın sevgisini kazanmış

"Fakıbaba'nın esas başarısı belediye başkanı olarak seçilmesi değil, Urfa halkının sevgisini kazanmasıdır" diyen Kurtulmuş, "Evet kendisinin hizmetlerini çok daha başarılı yapacağından şüphemiz yok. Bu çok büyük bir sorumluluk gerektiriyor. Bu sorumluğun altından kalkacağını biliyoruz. Başarılı bir hizmet dönemi geçireceğinden kuşkumuz yoktur. Sadece Fakıbaba'nın belediye başkanlığı değil ortaya koyacağı başarı aynı zamanda Urfa'da bir örneği de ortaya çıkaracaktır. Latin Amerikalı Che Guevera'ya, 'Bir adam var ona güvenelim mi?' diye soruyorlar. O da 'gidin bakın adamın yüzünde meymenet varsa ona göre karar verin' diyor. Biz de Fakıbaba ile kırk yıllık arkadaş gibi kaynaştık. Bu arada il Başkanımız Mehmet Kayacan ve partililere de teşekkürü bir borç biliyoruz" diye konuştu.


'Millet bize iktidara hazırlanın' dedi

Bu seçimde halkın işaret fişeği attığını belirten Kurtulmuş, "Çok şükür Saadet Partisi bu seçimlerde aldığı oyu yüzde 300'ün üzerinde artırdı. Oylarının artırılmasının yanında başka bir şey oldu. Daha seçim sırasında bile Türkiye'de fark edilen bir parti oldu. Milletimiz bu farkı gördü ve dedi ki bu seçimde evet Saadet Partisi'ne ihtiyaç var. Ve bize 'en kısa sürede yapılacak seçimlerde iktidar partisi olmaya kendinizi hazırlayın' dedi. Onun için bundan sonraki hedefimiz yüzde 10'a çıkmak değil, bundan sonraki hedefimiz Türkiye'nin muktedir iktidarının sahibi olmaktır. Milleti iktidara getirmektir. Canla başla gayretle bu süreyi geçireceğiz. Milletin karşısına adam gibi bir parti, dünyanın Türkiye'nin meselelerini bilen bir parti ortaya koyacağız. Bu parti bu güce sahip olduğunu göstermiştir" ifadelerini kullandı.


İktidar Rasmussen'e neden razı oldu?

NATO Genel Sekreterliği'ne Rasmussen'in getirilmesini de değerlendiren Kurtulmuş, şöyle konuştu: "Biz Rasmussen'in NATO Genel Sekreterliği'ne getirilmesinin veto edildiğini öğrendiğimizde hükümeti destekleyip 'doğru yapıyorsunuz' demiştik. Şimdi ne değişti de Rasmussen'e onay verdik. Sayın başbakan bunu açıklamalı çünkü bunu öğrenmek milletimizin hakkıdır. Adam Hz. Peygamber'e hakaret etmiş ve bunun ifade özgürlüğü kapsamında olduğunu iddia söylemiş. Peki, bu adam bu iddiasından vazgeçmediğine ve özür dilemediğine göre sayın başbakan vetosundan neden vazgeçti, bunu halka anlatması lazım. Seçim meydanlarındaki söylemleri ile uygulamaları neden farklı oluyor? Siyaset, 'ben bedel ödemeye hazır değilim' diyenlerin işi değildir. Millet bedel ödemez bedeli siyasetçiler öder. Bir sözü seçim meydanlarında söyleyip sonra arkasından ikna edilmek bu milletin tabiatına aykırıdır"


Fakıbaba: Herkes Urfa'yı konuşacak

Saadet saflarına katılan Ahmet Eşref Fakıbaba iki teşekkürü olduğunun altını çizerek, "29 Mart'tan önce biz 'seçimden sonra herkes Urfa'yı konuşacak' demiştik. Bizim işimiz hizmettir. Bizim başkanlarımız az konuşur. Gerçekten Urfa'ya çok şey borçluyum. Yükümün çok olduğunu biliyorum. Allah'ın izni ile bunun üstesinden geleceğiz" dedi. Şimdi sıranın kendilerinden olduğunu dile getiren Fakıbaba ikinci teşekkürünün de Kurtulmuş'a olduğunu söyleyerek kendisini bağırlarına bastıklarını ifade etti. Kurtulmuş'u tanıdıktan sonra ne kadar doğru bir karar verdiğini anladığını da kaydeden Fakıbaba, Kurtulmuş'un Türkiye için bir şans olduğunu ve gelecekte çok şeyler başaracağını söyledi.

Kurtulmuş'un Türkiye'de çözüm üreten bir lider olarak ortaya çıkacağına yürekten inandığını da kaydeden Fakıbaba, "Şunu çok iyi öğrendim ki Güneydoğu'nun sorunlarını bizden daha iyi biliyor. Zaten bizim sorunumuz bu değil mi? Fakıbaba neden sevildi. Ayrımcılık yapmayarak herkesi yüreğine bastı. Kurtulmuş ve ülkemiz için inşallah 2011 yılı çok farklı bir yıl olacak" dedi.

banner53
Yorumlar (0)
24
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?