banner39

Farklı coğrafyalardan bakışla kadının konumu

SADDER tarafından, farklı ülkelerdeki kadınların konumunun konuşulacağı bir panel düzenleniyor.

Arşiv 23.03.2010, 22:43 23.03.2010, 22:43
Farklı coğrafyalardan bakışla kadının konumu


Dünya Bülteni/Sıdıka Dağlı

Türkiye'den dünyanın birçok ülkesine uzanan önemli bir kültür köprüsü görevi yürüten SADER, 28 Mart Pazar günü farklı ülkelerdeki kadınların konumunun konuşulacağı bir panel düzenliyor.

Dünyanın pek çok bölgesinden Ülkemize gelen kız öğrencilere kapısını ardına kadar açan SADER, bir panel ile o ülkelerdeki kadınların konumunun konuşulacağı bir panel düzenliyor.

İki oturumdan oluşan panelin birinci oturumunda, Hülya Şekerci, Günümüz Dünyasında Kadının Problemlerine Genel Bakış, Cibuti’den katılan Fatouma Khalif Abdullah, “Yoksullukta Mücadelede Afrikalı Kadının Rolü, Filistin’den katılan İtimad Atlar Shawee ve Mümine Alriqib; Savaş ve İşgal Bölgelerinde Kadın Olmak: Filistin Şahitliği, Doğu Türkistan’dan katılan Zemire Ahmet; Savaş ve İşgal Bölgelerinde Kadın Olmak: Doğu Türkistan Şahitliği üzerine konuşacaklar. Oturum başkanlığını ise, ABD’den katılan Ayshe Slocum yapıyor.

Panelde ikinci oturum başkanlığı Av. Serpil Gökçınar tarafından yapılan panelin konu ve konuşmacıları ise şöyle: Fatma Bostan Ünsal; Türkiye’de ve Dünyada Kadının Siyaset ve Sosyal Hayattaki Konumu, Asiye Dilipak; İslam’da Kadın Anlayışı ve Dayatılan Kadın Modeli, Çeçenistan’dan katılan Anjelika Bitaeva; Farklı Kimlik Dayatmalarına Karşı Kafkasya Şahitliği ve Bosna’dan katılan Amra Müminoviç; Farklı Kimlik Dayatmalarına Karşı Bosna Şahitliği üzerine konuşma yapacaklar.

Panel de ayrıca fotoğraf sergisi ve farklı coğrafyalardan Kadın Aksesuarları sergisi de yer alıyor.

28 Mart Pazar günü saa13.00 Ali Emiri Kültür Merkezi’nde yapılacak olan program ücretsiz ve katılıma açık olarak düzenleniyor.
Detaylı bilgi için; (0212) 621 27 49 numaralı telefondan detaylı bilgi alınabiliyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?