Fatih Altaylı, Netanyahu gibi konuştu-VİDEO

Habertürk yazarı Altaylı'nın, İsrail'in İHH gemisine yapılan saldırıyı haklılaştırması, İrail Başbakanı Netanyahu'yu hatırlattı.

Fatih Altaylı, Netanyahu gibi konuştu-VİDEO

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Habertürk gazetesinin genel yayın yönetmeni Fatih Altaylı, dünya kamuoyunu şok eden, İsrail'in yardım gemisine düzenlediği saldırıyı değerlendirirken kurduğu denklem herkesi şaşırttı.

Yiğit Bulut'un sunduğu programa katılan Fatih Altaylı, İsrail'in bazı hassasiyetlerine Türkiye'nin de saygı duyması gerekiyor' cümlesiyle başlayan açıklamaları İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu'nun saldırı açıklamalarını hatırlattı.

 
Altaylı, 'Yapılanlar savaş nedeni değildir. Şunu da unutmamak gerekir, İsrail'in hassaiyetlerine de saygı göstermeliyiz.. Diyelim ki Avrupa'dan bir grup serseri, -Biz PKK'ya yardım götüreceğiz- deseler ve İskenderun Limanı'na demir atmak isteseler Türkiye ne der?' sözleriyle izleyenleri şok etti.
 

Netanyahu da  dün yaptığı açıklamada insani yardım gönüllülerini terör gruplarıyla ilişkilendirmiş askerlerinin katliamını 'nefs-i müdafaa' olarak yorumlayarak saldırıyı haklılaştırmaya çalıştırmıştı.


 

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2010, 14:42
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ziya Işık
Ziya Işık - 11 yıl Önce

muhtaçlara yardım götürmek ne zamandır serserilik oldu sn.altaylı,kişi kendisi gibi konuşur......

yunus yaman
yunus yaman - 11 yıl Önce

fatih altaylı bugün şaşırmış aslında bu tip yazarlar hep sasırmışlar allah szin gibi leri n o kalemini ellerinizde kırsın el insaf bu ülkenin ve tüm muslümanlar zaten bu karsılaştırmadan korkuyor ve siz peres gibi konusarak bir kexz daha nereden beslendiğini gösterdiniz hayırlı olsun ey ismine yakışmayan fatih!

necati
necati - 11 yıl Önce

Hasan Karakaya abimizin geçmişte fatih altaylı'ya olan derin muhabbetini hatırlatalım. o anlar.

Nesrin Tekiner
Nesrin Tekiner - 11 yıl Önce

Nasıl açıklamalar, nasıl benzetmeler bunlar..
Bir tarafta senelerdir saldıran, öldüren, çocukları bile katledip nice gözyaşı döken ve dökmeye devam eden PKK, diğer tarafta yalnızca kendini korumaya-hayatını devam ettirmeye çalışan insanlar ve onlara en temel ihtiyaçlarını; ''DÜNYA İNSANLARI''nın yardımlarını götürmeye çalışan gönüllüler.. İnsan bu kelimeleri sarfederken bi dk. şöyle bir düşünür. Sizi gidi koca DÜŞÜNÜR!! ler...

TÜRKOĞLU
TÜRKOĞLU - 11 yıl Önce

Fatih Altaylıyı kınıyorum Allah Onunda Belasını Versin israilli yandaşlarıyla üç kuruşa satarlar bu memleketi o ve onun gibiler

mahmut kuş
mahmut kuş - 11 yıl Önce

birkere insanın beyni satılmayagörsün semitist yahudiler bile yapılanları kınarken sen nedediğini herzamanki gibi şaşırdın umarımki milletimiz seni kale almayacak ama kötü söz yağmuruna tutulursan bu senin suçun olacak herzamanki gibi
sana sadece şunu söylüyorum HADİ ORDAN

Ali Yüce
Ali Yüce - 11 yıl Önce

Bendeniz burada Yiğit Bulut'un yeterli tepkiyi veremeyişine üzüldüm.Fatih Altaylı ağzının lastiği geniş birisi diyebiliriz.Moderatör olarak karşı bir soru sormaması veya soramayışı manidardır.Diğer hanımefendinin belki annelik şefkati buna mani olmuş olabilir.

Ahmet durmaz
Ahmet durmaz - 11 yıl Önce

Oncelikle basinda oldugun gazetenin adini degistir. Sana turkluk hic yakismiyor. Seni once allah'in el-kahhar ismine havale ediyor sonra sayin karakayan'in Kucagina oturtuyorum. En yakisikli orada duruyorsun.


banner39