banner39

Fatih Altaylı, Netanyahu gibi konuştu-VİDEO

Habertürk yazarı Altaylı'nın, İsrail'in İHH gemisine yapılan saldırıyı haklılaştırması, İrail Başbakanı Netanyahu'yu hatırlattı.

Arşiv 01.06.2010, 10:47 01.06.2010, 14:42
Fatih Altaylı, Netanyahu gibi konuştu-VİDEO

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Habertürk gazetesinin genel yayın yönetmeni Fatih Altaylı, dünya kamuoyunu şok eden, İsrail'in yardım gemisine düzenlediği saldırıyı değerlendirirken kurduğu denklem herkesi şaşırttı.

Yiğit Bulut'un sunduğu programa katılan Fatih Altaylı, İsrail'in bazı hassasiyetlerine Türkiye'nin de saygı duyması gerekiyor' cümlesiyle başlayan açıklamaları İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu'nun saldırı açıklamalarını hatırlattı.

 
Altaylı, 'Yapılanlar savaş nedeni değildir. Şunu da unutmamak gerekir, İsrail'in hassaiyetlerine de saygı göstermeliyiz.. Diyelim ki Avrupa'dan bir grup serseri, -Biz PKK'ya yardım götüreceğiz- deseler ve İskenderun Limanı'na demir atmak isteseler Türkiye ne der?' sözleriyle izleyenleri şok etti.
 

Netanyahu da  dün yaptığı açıklamada insani yardım gönüllülerini terör gruplarıyla ilişkilendirmiş askerlerinin katliamını 'nefs-i müdafaa' olarak yorumlayarak saldırıyı haklılaştırmaya çalıştırmıştı.


 

banner53
Yorumlar (14)
Ziya Işık 11 yıl önce
muhtaçlara yardım götürmek ne zamandır serserilik oldu sn.altaylı,kişi kendisi gibi konuşur......
yunus yaman 11 yıl önce
fatih altaylı bugün şaşırmış aslında bu tip yazarlar hep sasırmışlar allah szin gibi leri n o kalemini ellerinizde kırsın el insaf bu ülkenin ve tüm muslümanlar zaten bu karsılaştırmadan korkuyor ve siz peres gibi konusarak bir kexz daha nereden beslendiğini gösterdiniz hayırlı olsun ey ismine yakışmayan fatih!
necati 11 yıl önce
Hasan Karakaya abimizin geçmişte fatih altaylı'ya olan derin muhabbetini hatırlatalım. o anlar.
Nesrin Tekiner 11 yıl önce
Nasıl açıklamalar, nasıl benzetmeler bunlar..
Bir tarafta senelerdir saldıran, öldüren, çocukları bile katledip nice gözyaşı döken ve dökmeye devam eden PKK, diğer tarafta yalnızca kendini korumaya-hayatını devam ettirmeye çalışan insanlar ve onlara en temel ihtiyaçlarını; ''DÜNYA İNSANLARI''nın yardımlarını götürmeye çalışan gönüllüler.. İnsan bu kelimeleri sarfederken bi dk. şöyle bir düşünür. Sizi gidi koca DÜŞÜNÜR!! ler...
TÜRKOĞLU 11 yıl önce
Fatih Altaylıyı kınıyorum Allah Onunda Belasını Versin israilli yandaşlarıyla üç kuruşa satarlar bu memleketi o ve onun gibiler
mahmut kuş 11 yıl önce
birkere insanın beyni satılmayagörsün semitist yahudiler bile yapılanları kınarken sen nedediğini herzamanki gibi şaşırdın umarımki milletimiz seni kale almayacak ama kötü söz yağmuruna tutulursan bu senin suçun olacak herzamanki gibi
sana sadece şunu söylüyorum HADİ ORDAN
Ali Yüce 11 yıl önce
Bendeniz burada Yiğit Bulut'un yeterli tepkiyi veremeyişine üzüldüm.Fatih Altaylı ağzının lastiği geniş birisi diyebiliriz.Moderatör olarak karşı bir soru sormaması veya soramayışı manidardır.Diğer hanımefendinin belki annelik şefkati buna mani olmuş olabilir.
Ahmet durmaz 11 yıl önce
Oncelikle basinda oldugun gazetenin adini degistir. Sana turkluk hic yakismiyor. Seni once allah'in el-kahhar ismine havale ediyor sonra sayin karakayan'in Kucagina oturtuyorum. En yakisikli orada duruyorsun.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
31
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?