FBI kimyasalcı Mossad ajanını yakaladı, bıraktı

FBI ekipleri kimyasal üzerinde çalışan MOSSAD ajanını yakalayıp, salıverdi, Amerikan medyası şaşkın...

FBI kimyasalcı Mossad ajanını yakaladı, bıraktı


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

ABD’de son iki haftada daha önce karşılaşılmayan bir virüs nedeniyle üst üste meydana gelen ölümlerin ardından MOSSAD çıktı. Nisan’dan bu yana Oregon, Washington ve Idaho eyaletlerinde hayatını kaybeden 6 kişiye yapılan otopside ciğerlerinde G.Amerika ve Afrika’nın tropikal bölgelerinde görülen Cryptococcus adlı zehirli mantarın izlerine rastlandı. Havadan yayılan bu zehirli mantarın etkisinin doğal halinden çok daha güçlü olması “biyolojik silah” ihtimalini akla getirdi. FBI, İsrail’in de Tel Aviv kenti yakınlarındaki Nes Ziona tesislerinde bu mantardan silah üretmek için çalışmalar yürütüldüğünü tespit etti. Tel Aviv’deki araştırmalarda görev alan ve iki yıl önce ABD’ye göç eden Joseph Moshe adlı biyologun ismi ön plana çıktı.

MOSHE SALIVERİLDİ

Moshe geçen yıl Beyaz Saray’a ve Başkan Barack Obama’ya biyolojik silahla saldırı tehdidinde bulunmuş, CIA, New York Polisi ve FBI’ın operasyonuyla aracındayken kıstırılmıştı. Polis araçtan çıkmayı reddeden Moshe’yi indirebilmek için 5 gaz bombası atmış, bunlardan hiç etkilenmeyen biyolog, güç bela yakalanmıştı. Moshe, 60 gün sonra akli dengesi yerinde olmadığı iddiasıyla serbest bırakıldı.

Şimdi bu yeni salgının arkasında olduğu iddia edilen ve kendisini “Mossad mikrobiyoloğu” olarak tanıtan Moshe’nin yakalanması için seferber olundu.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2010, 13:31
banner53
YORUM EKLE

banner39