banner39

Felaket senaryosunun görüntüleri

Arizona Üniversitesi profesörü Alan Weisman "Bizsiz Bir Dünya" adlı kitabında dünyanın nasıl bir hale geleceğini yazdı.

Arşiv 24.08.2007, 14:08 24.08.2007, 15:39
Felaket senaryosunun görüntüleri


Bir sabah uyanıyorsunuz ve dünyadaki tüm insanların ortadan kaybolduğunu farkediyorsunuz. Dünya insanlar olmadan nasıl bir yer olurdu?

Arizona Üniversitesi profesörü Alan Weisman "Bizsiz Bir Dünya" adlı kitabında bu ilginç soruya cevap veriyor. Kitabı için Türkiye'ye de gelip Anadolu'da araştırmalar yapan Weisman, işte bu noktadan sonra dünyanın nasıl bir hale geleceğini kaleme aldı.New York'un kolay kaybolacağını belirten Weisman bu iddianın nedenini şu sözlerle açıklıyor: "Şehrin altı tünel dolu. Bunlar su dolup çökünce üzerlerindeki binalar da göçecek. Su yarıklara girip donunca genişler. Çatlaklar meydana getirir. Sonra çatlaklara da su girer, oradaki su da donup genişler ve daha büyük çatlaklar meydana getirir. Uzun sürmez."

Ayrıca, "Dünya 5 milyar yıldır var. 4 milyar yıldan bu yana üzerinde canlılar yaşıyor. Dünyanın en az beş milyar yıllık daha ömrü var. Kendimizi tüketebiliriz ama hayat bizim dokunamayacağımız kadar güçlüdür" diyen Weisman, insanların aniden yahut da dinozorlar gibi yavaş yavaş yok olması durumunda, dünyadaki diğer canlılardan, nasıl olacaklarını hayal etmemiz dahi mümkün olmayan cinslerin türemesinin kaçınılmaz olduğunu sözlerine ekliyor.

Kaynak: Samanyoluhaber

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?