banner39

Fenerbahçe'ye görülmemiş sevgi!

Suriye'ye giden Fenerbahçe futbolcularını binlerce kişi karışladı. Kalabalığın takımın çıkışına izin vermemesi üzerine, kulüp başkanı Aziz Yıldırım, otobüslerin aprona alınmasını istedi.

Arşiv 02.04.2007, 23:52 06.07.2018, 09:31
Fenerbahçe'ye görülmemiş sevgi!

 

Fenerbahçe kâfilesi, Halep Havaalanı'nda Suriyeliler'in coşkun sevgi tezâhürâtı ile karşılandı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Suriye Devlet Başkanı Beşer Esad'ın yarın birlikte açacağı Halep Olimpiyat Stadı'nda, Al İttihad takımıyla karşılaşacak Fenerbahçe'nin, Halep kentine gelişinde havalimanında izdiham yaşandı.

Kalabalığın takımın çıkışına izin vermemesi üzerine, kulüp başkanı Aziz Yıldırım, otobüslerin aprona alınmasını istedi. Aprona alınan otobüslere binen kâfile havalimanından çıkabildi. Fenerbahçe, Halep'te kalacağı otele yerleştikten sonra bu akşam saat 18.00'de maçın oynanacağı Halep Olimpiyat Stadı'nda bir antrenmana çıkacak.

SINIR AÇILDI, ARAÇLAR PEŞPEŞE SURİYE'YE GEÇİYOR

Başbakan Erdoğan ile Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın birlikte açacağı Halep Stadyumu'nda yarın oynanacak Fenerbahçe-Halepspor maçı münâsebeti ile bir ilk yaşanacak.

Dostluk maçına, Türk taraftarların da gelmesi konusunda anlaşıldı. Bunun üzerine iki ülkenin Dışişleri ve İçişleri Bakanlıkları çalışma başlattı. Türk taraftarların bayramlarda olduğu gibi sınır kapılarından pasaportsuz geçişinin sağlanabileceği belirtilince Kilis, Gaziantep ve Hatay valilikleri devreye girdi. Maçı izlemek isteyenler, üç ilin yabancılar şube müdürlüklerine isim yazdırdılar. Dün öğle saatleri itibariyle yaklaşık 3 bin kişinin müracaatı kabul edildi. Suriye tarafı ise stadyumda konuk taraftarlar için 5 bin kişilik yer ayırdı.

Fenerbahçe taraftarları, illerin gençlik ve spor müdürlüklerinin sağladığı otobüslerle konvoy halinde Halep'e geçecekler. Suriye tarafında eskortlarla karşılanacak taraftarlar maç bitiminde ise kalmadan geri dönecekler.

HATAY'DAN 5O OTOBÜS, YÜZLERCE ARAÇ YOLA ÇIKTI

Bu arada, Hatay seyahat şirketlerinden Gök Mai, gelen büyük talep üzerine, Halep'e çok sayıda araç kaldırdı. Fenerbahçe ve Türk bayrakları ile süslenen otobüslerdeki binlerce kişi, yarınki târihî maçın canlı şâhidi olmak için işlerini bırakarak yollara düştüklerini söyledi.

Gökmai Turizm Şirketi Kurucusu Göksel Arslan, günübirlik otobüsle çıkılan turda, Fenerbahçe-El İttihad takımı maçına taraftar götürdüklerini söyledi.
Karşılaşmaya, Hatay ve ilçelerinden ilginin fazla olduğunu, talebe göre otobüs kaldırdıklarını ifade eden Arslan, şunları kaydetti: "Talep olunca maç için özel tur düzenledik. Günübirlik, maç bileti ve öğle yemeği ile rehberlik hizmeti dahil 60 Dolar'a taraftar götürüyoruz. Ayrıca, 5 yıldızlı otelde konaklama, kahvaltı ve akşam yemeği verilecek."

FENERBAHÇE, ARAPÇA BROŞÜR BASTIRDI

Fenerbahçe Kulübü, yarın Halep Stadı'nın açılış töreni için Al İttihad takımıyla yapacağı maç nedeniyle Türkçe-Arapça bir broşür hazırladı.

Hazırlanan 5 bin adet broşürün, maç öncesi Haleplilere dağıtılacağı bildirildi. Yarısı Türkçe, yarısı Arapça olarak hazırlanan 32 sayfalık broşürde, kulüp başkanı Aziz Yıldırım'ın stadyum açılış ile ilgili olarak Suriye halkına mesajı, Şükrü Saracoğlu Stadyumu'nda yapılacak '2009 UEFA Finali'nin tanıtımı, Fenerbahçe'nin kuruluş öyküsü, Şükrü Saracoğlu Stadyumu, Fenerbahçe Spor Kulübü ve Fenerbahçe Yönetim Kurulu'nu tanıtıcı bilgiler, Atatürk'ün Fenerbahçe ile ilgisinin anlatıldığı bölüm, Fenerbahçe Müzesi'nin tanıtımı, 56 yıl önce Suriye'de oynanan 3 maç hakkındaki bilgiler, 2006-2007 Fenerbahçe Profesyonel Futbol Takımı oyuncuları, teknik direktör Arthur Zico ve teknik heyetin tanıtımları ile 2006-2007 takım posteri yer alıyor.

BAŞKAN YILDIRIM'IN YAZISI

Başkan Aziz Yıldırım'ın broşürdeki '56 Yıl Sonra Merhaba' başlıklı yazısı şöyle:
"Komşumuz, dostumuz Suriye'de, 56 yıl sonra tekrar bir futbol karşılaşması için bulunmaktan Fenerbahçe Spor Kulübü olarak mutluluk duyduğumuzu ifade etmek istiyorum.

Sporun evrensel boyutları içinde ülkeler insanlarını birbirleriyle kaynaştıran bu organizasyonlar devam ettiği müddetçe, ülkelerimiz politik ve iktisadi ilişkilerin dışında sportif faaliyetlerde de birbirlerini daha yakından tanımış ve kaynaşmış olacaklardır.

En kısa sürede Al İttihad takımını da İstanbul'da Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu'nda ve ülkemizde ağırlamak istediğimizi söylemek istiyorum.
Bugün hizmete girecek ve Suriye halkına hizmet verecek olan Halep Stadı'nda oynanacak her maçın 'Futbol Festivali' havasında geçmesi sadece benim değil, tüm Fenerbahçe camiasının dileğidir. Sevgi, saygı ve muhabbetlerimle."

 

 


banner53
Yorumlar (0)
22
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?