banner39

Fethi Yeken'den Erbakan çağrısı

Lübnanlı alim, Gül ve Erdoğan'ın, cezanın kaldırılması için devreye girmeye çağırdı.

Arşiv 25.05.2008, 18:18 26.05.2008, 11:24
Fethi Yeken'den Erbakan çağrısı


Lübnan'ın önde gelen alimlerinden Fethi Yeken, ev hapsi cesazı bugün başlayacak olan eski Başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan için Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a sert ithamlarda bulundu.

TV5'te Arslan Ateş'in sunduğu Gönül Sohbetleri programına katılan Lübnan İslam alimlerinden Fethi Yeken çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Yeken, Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın hapse atılmasının İslam dünyasına hakaret olacağını bunun İslam ülkelerince kabul edilmeyeceğini açık ve net bir dille ifade etti.

HAPSE GİRERSE İSLAM ÜLKELERİ TÜRKİYE'Yİ TANIMAZ

Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın hapis cezası almasını, üstelik Erdoğan ve Gül'ün ülkenin en önemli iki kademesinde olduğu bir dönemde olmasının çok düşündürücü ve üzücü olduğunu belirten Yeken, "Gül ve Erdoğan'a yineleyerek yani onlara ithaf ederek diyorum. Tabii ki Erbakan'ın ev hapsi almasına inanmıyorum, kabullenemiyorum. Yaşlı olmasaydı hapse girecekti ki bu çok acı bir şey. Özellikle sayın Gül ve Erdoğan döneminde olması ayrı bir olay, çok düşündürücü. Özellikle sayın Gül ve Erdoğan günümüzde sultada bulunmaları durumunda ev hapsi alması islamda bile vukuu olmamıştır. hiç bir yerde görülmemiştir. Türkiye'de bu olayların vuku bulması ile Türkiye Cumhuriyetinin islam ülkelerinin üzerinde hiç bir etkisi kalmayacaktır.Yani hocanın ev hapsi biran önce kaldırılmazsa AB bile Türkiye'yi kurtaramaz, hiçbir İslam ülkesi üzerine etkinliği kalmaz…"

GÜL, ZİYARET EDİP ELİNDEN TUTUP ÇIKARSIN!

Yeken şöyle devam etti; "Özellikle şunu belirtmek isterim; Gül'ün Erbakan'ın evine gidip hocanın elinden tutup dışarı çıkarması lazım. Ki Gül böyle bir davranış sergileme yetkisine sahiptir. Böyle yapması kıyamette de Gül için iyi olacaktır. Özellikle Erbakan öğrencileri döneminde ev hapsi aldığı bir Türkiye'ye gelmeyi hiç istemezdim ama zorla geldim. Özellikle ahlaki değerlerin gittiği bir dönemde Erbakansız Fetih şölenine gelmek istemedim."

AB DE TÜRKİYE'Yİ KABUL ETMESİN

Avrupa Birliğine girme çabasından haberdar olan Fethi Yeken, bu durumda Türkiye AB'ye girecekse bile alınmaması gerektiğini söyledi. "Avrupa Birliği'nin Türkiye'yi kabul etmesini istemiyoruz. Erbakan ev hapsindeyken AB'nin Türkiye'yi kabul etmiyoruz".

Kaynak: Haber5


banner53
Yorumlar (3)
OSMAN SELÇUK GÖKTÜRK 13 yıl önce
mevlana derki haksız yere zindana düşen yusuf as.gibi vezir olur.birde haksız yere evi zindan edilen varki o kişi aleme vezir olur.tayyip haksız yere hapse girdi başbakan oldu .senki alemin liderisin gönüllerin sultanısın gözümüz yaşla doldu b.Bu allah ın sevdiklerinin başına gelen imtihanlar serisindendir.Ah bende yatsaydım zindan olan evinde .yolunda kimseye zarar gelmedi yolunda ölseydim .melekler ne yapacak bakalım bu üstünlüğüne .melekler hapse girmezki.canımız efendimiz tatlı liderimiz
İbrahim Ethem Gören 13 yıl önce
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den, anayasanın kendisine verdiği yetkiyi kullanarak eski Başbakanlardan Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ı affetmesini bekliyoruz. Bu af, kamuoyunun maşeri vicdanını rahatlatacak bir hizmet olacaktır. Bu keyfiyeti İslam ulemasının önde gelenlerinden Fethi Yeken Hocaefendi vakitlice tesbit ediyor. Bakalım bizim münevverlerimiz ne zaman "harekete" geçecek.
adem anlayıslı 13 yıl önce
Hocam sen affet bizi
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?