Filipinler'de bir Türk eğitimci öldürüldü

Öğretim maksadıyla Filipinler'de bulunan Cevdet Baybara silahlı çetenin saldırısı sonucu can verdi.

Filipinler'de bir Türk eğitimci öldürüldü

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Dünya Bülteni ve Haber 7'de Kerem Emre Ulucan müstear ismiyle yazıları yayınlanan Cevdet Baybara, İslam eğitimi için bulunduğu Filipinler'de silahlı bir grubun saldırısı sonrasında hayatını kaybetti.

Filipinler'in Cagayan şehrinde Filipinli çocuklara İslami eğitim vermek üzere bulunan Türk gençlerinden olan Baybara, yine bir Türk olan arkadaşının evinden kendi evine dönerken gasp edilmek istendi.

Telefonu ve parasını isteyen gruptakilerden birinin silahlı saldırısı sonrası yaralanan Baybara, olay yerinde kan kaybından hayatını kaybederek vefat etti.

Haber 7'nin Filipinler'de ulaştığı Baybara'nın arkadaşlarından edindiği bilgilere göre, olay dün Türkiye saati ile 17:00 sırlarında meydana geldi. Görgü tanıklarının ifadesine göre polis ve ambulans olay yerine gecikmeli olarak gelince kan kaybından hayatını kaybettiği söylendi.

Arkadaşları, cenazenin Türkiye'ye getirilip getirilmeyeceği henüz netlik kazanmadığını Mardin'deki ailesinin isteği üzerine Filipinler'de de toprağa verilebileceğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2015, 16:01
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
İbrahim Ethem Gören
İbrahim Ethem Gören - 11 yıl Önce

Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Sevgili Peygamberimiz (sav) "Fetûbâ lil gureba" (Gariplere müjdeler olsun) buyurmuşlar. Türkiye'den binlerce kilometre ötede ilayı mkelimetullah için Hakk'a yürüyen bir gurbet garibi o. Eskilerin "Fi manila" sözü Filipinler için söylenmiş. Fi Manila zamanla Allah'a emanetin yerini almış. Ecdadımız da yüzyıllar önce tebliğ için bu uzak ülkeye gitmiş. Ruhu için Fatihalar okuyalım.

yunus kara (yunus cavus)
yunus kara (yunus cavus) - 11 yıl Önce

ben onun askerlik arkadasıyım onun gıbısını hıc tanımadım mekanı cennet olsun gozlerım doldu haberını alınca abım benım

banner39