banner15

Filistin başbakan yardımcısı özgür

Filistin başbakan yardımcısı Nasır el Şair'in serbest bırakıldı.

Filistin başbakan yardımcısı özgür
İsrail'de bir askeri mahkeme bir aydan uzun süredir gözaltında tutulan Filistin başbakan yardımcısı Nasır el Şair'in serbest bırakılması emri verdi. El Şair'in avukatının verdiği bilgiye göre, İsrail mahkemesi El Şair'in daha uzun süre gözaltında tutulması için ellerinde yeterli kanıt bulunmadığını kabul etti.

İsrail kuvvetleri, altı hafta önce Nasır el Şair'i Batı Şeria'nın kuzeyinde bulunan Nablus'taki evine düzenledikleri baskında gözaltına almıştı. İsrailli yetkililer henüz haberi doğrulamadı. Mahkeme kararında El Şair'in Filistin hükümetinin merkezi olan Ramallah'tan iki hafta süreyle uzak durması gerektiği belirtiliyor.

Nasır El Şair'in eşi de BBC'ye yaptığı açıklamada El Şair'in serbest bırakıldığı yönündeki haberleri doğruladı ve Nablus'taki evlerine doğru hareket ettiğini söyledi. Nasır el Şair, Hamas hükümetinde başbakan yardımcılığının yanısıra eğitimden sorumlu bakan görevini de yürütmüştü.

İsrail ordusu, El Şair'in 'bir örgütün aktif bir üyesi olduğu' gerekçesiyle gözaltına alındığını ileri sürmüştü. Halen İsrail hapishanelerinde Hamaslı 20 yetkili gözaltında tutuluyor. Bunların çoğu Haziran ayında Gaz

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48