banner39

Filistin, Erbil'de temsilcilik açmak istiyor

Filistin yönetimi Kuzey Irak'ta bir temsilcilik açmak istediğini Kürt Yönetimine bildirdi.

Arşiv 07.10.2009, 13:39 07.10.2009, 13:39
Filistin, Erbil'de temsilcilik açmak istiyor


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Filistin yönetimi, Irak'ın kuzeyinde bulunan Bölgesel Kürt Yönetimi ile Erbil'de bir temsilcilik açmak için temasa geçti. Filistin'in El Halil kenti Belediye Başkanı Halil Halid El Hesili ile beraberindeki heyet, bugün Erbil'de bölgesel yönetimin Başkanı Mesut Barzani ile bir araya geldi.

Selahattin kasabasında gerçekleşen görüşmede Filistin'in El Hesili, Barzani'ye Filistin Yönetimi Başkanı Mahmut Abbas'ın selamlarını iletti. Basına kapalı olarak gerçekleşen görüşmede Hesili, Mahmut Abbas adına Barzani'ye Erbil'de bir Filistin temsilciliği açmak istediklerini bu konudaki yardım ve desteklerin verilmesini istedi. Hesili, bölge ile ekonomik ve kültürel bağları geliştirmek istediklerini de ifade etti.

Kürt ve Filistin halkı arasındaki tarihî ilişkilere değinen Mesut Barzani ise İsrail ile Filistin arasındaki sorunların çözülmesini ümit ettiklerini belirttiği vurgulandı. Erbil'de başta, ABD, Rusya, Almanya, İran, Fransa gibi ülkelere ait olmak üzere 16 dış temsilcilik ve konsolosluk bulunuyor.


banner53
Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?