banner39

Filistin meselesini 'Şov'a dönüştürdüler

Fransa'da bir televizyon programı İsrail-Filistin sorununu ranta çevirerek 6 Filistinli ile 6 İsrailli genci 21 gün bir arada yaşamaya zorlayacak.

Arşiv 11.06.2010, 16:18 11.06.2010, 16:22
Filistin meselesini 'Şov'a dönüştürdüler

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Fransa'da 6 Filistinli ve 6 İsrailli gencin üç hafta bir evde birlikte yaşayarak, İsrail-Filistin sorununu tartışacağı bir televizyon programı yayımlanacak.

İngiliz Guardian gazetesinin haberine göre, "Les Accords de Marseille"adlı "reality show" formatındaki program Eylül ayında France5 kanalında gösterilmeye başlanacak. Haberde, 18 yaşındaki 6 Filistinli, 6 İsrailli toplam 12 gencin üç hafta boyunca aynı evde yaşayarak, Ortadoğu barış süreci için neler yapılabileceğini tartışacağı belirtildi. Guardian, yayına girmeden bazı tartışmaları da beraberinde getiren televizyon programının Fransız yönetmeni Muhammed Ulad'ın "programın provokatif olacağı eleştirilerini kabul etmediğini" bildirdi. Haberde ayrıca, Fransa'nın batı Avrupa'da en fazla Yahudi ve Müslüman nüfusa sahip ülke olduğuna dikkat çekilerek, bu ülkede Ortadoğu'daki olaylara paralel olarak kimi zaman şiddet olaylarının yaşandığı belirtildi. Programın diğer "reality show" formatındaki televizyon programlarıyla arasındaki farklılığı vurgulamak için, yatak odalarına kamera koyulmayacağı ve canlı yayın yapılmayacağı kaydedildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?