banner15

Filistin Mücahit Tugayları İsrail'i uyardı

Direniş grupları Mescid-i Aksa konusunda İsrail'i uyardı.

Filistin Mücahit Tugayları  İsrail'i uyardı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Gazze’de Mescidi Aksa ve Filistinli Esirlere Destek konferansına katılan Filistin direniş grupları Kudüs meselesinin kırmızıçizgi olduğunu belirterek, İsrail'i Kudüs ve Mescidi Aksa’ya dokunmaması konusunda uyardılar.

Filistinhaber'e göre direniş grupları bu uyarılarını Filistin Mücahit Tugayları’nın dün Gazze’nin Han Yunus şehrinde Mescidi Aksa ve mukaddes mekânlar ile İsrail hapishanelerinde bulunan ve son günlerde haklı bazı taleplerinin yerine getirilmesi için direnişe geçen esirlere destek için düzenlediği konferansta yaptılar.

Hamas hareketinden milletvekili Yahya Musa  “Kudüs herhangi bir toprak parçası değildir. Kudüs medeniyet merkezidir. Kudüs Filistin halkının ve İslam’ın kimliğidir. Kudüs işgal rejiminin elindeyse bu ümmet hâlâ uyuyor demektir.”şeklinde konuştu.

Açılış konuşmasını yapan Mücahit Tugayları liderlerinden Nail Ebu Avde Ebu Ziyad ise “Kudüs’ün bir tek karışından bile vazgeçmeyiz. Bu bizim canımıza mal olsa da bundan asla vazgeçmeyeceğiz” dedi.

Konferansa katılan İslamî Cihad Hareketi temsilcisi Şeyh Hıdır Habib ise  “Ümmetin onurunu, mukaddesatını ve akidesini savunmak bizim için bir şereftir. Bugünkü çatışma önceki çatışmalar gibi sıradan bir çatışma değildir. Bugünkü çatışmanın temelinde hak ve batıl çatışması vardı. Filistin ancak direniş ve cihad ile geri alınabilir. Filistin davasını düşürmek için yapılan bütün entrikalar başarısız kalacaktır. Bizler Filistin’de bu çatışmanın ön safındayız. Dolayısıyla bizim direnmemiz, sebat etmemiz ve bu yürüyüşümüzü sonuna kadar götürmemiz gerekir.”şeklinde konuştu

Halk Direniş Komitesi’ni temsilen konferansa katılan Ebu İbrahim EL-Kaysi ise “Kudüs İslamî bir şehir ve Filistin devletinin ebedi başkenti olmaya devam edecektir” şeklinde konuştu.
 
 

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2010, 13:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
sona erecek
sona erecek - 9 yıl Önce

israilin işi şimdi bitti. iran artık nükleer bir ülke.

banner39

banner36

banner37

banner35