Filistin ve Lübnan'la dayanışma gecesi

İHH ile Günışığı Derneği bugün "Filistin ve Lübnan'la Dayanışma Gecesi" düzenliyor.

Filistin ve Lübnan'la dayanışma gecesi

İnsani Yardım Vakfı (IHH) ile Günışığı Derneği'nin, halkın Filistin ve Lübnan'a karşı duyarlılığını artırmak için düzenleyeceği "Filistin ve Lübnan'la Dayanışma Gecesi" 10 Eylül 2006 Pazar (Bugün) saat 17.00'de Fatih'teki Karagümrük Stadı'nda yapılacak. Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayacak program, protokol konuşmalarının ardından, Filistin'den gelen misafirlerin duygu ve düşüncelerini açıklayacakları konuşmalarla devam edecek. Grup Genç'in vereceği konserin ardından, Ulvi Alaçakaplan'ın drama gösterisi ile renklenecek gece, okunacak dualarla son bulacak. Gecede elde edilecek gelir, Filistin ve Lübnan'a gönderilecek.

 

Filistin ve Lübnan'a yardım köprüsü

 

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı'nın (İHH) Filistin'le dayanışma amaçlı etkinliklerine bir yenisi eklendi. İHH gönüllülerinin İstanbul esnafını kapı kapı dolaşarak topladıkları giyim ve gıda malzemeleriyle ev hanımlarının yaptıkları turşu ve pastaların satıldığı kermes, Fatih'te açıldı. Açılışı dün sabah gerçekleştirilen ve önümüzdeki salı akşamına kadar Fatih Belediyesi El Sanatları Merkezi'nde açık kalacak olan kermeste elbiseden çeyizlik eşyaya, gıdadan hediyelik ürünlere ve kırtasiye malzemelerine kadar pekçok stantda ürün satışı gerçekleştiriliyor. Oldukça ferah bir ortamda güleryüzlü İHH gönüllülerinden alışveriş yapanlar, bir yandan ihtiyaçlarını karşılarken, bir yandan da zor durumdaki Filistinlilere yardım eli uzatmanın huzurunu yaşıyorlar. Salı akşamına kadar dört gün daha Fatih'te Akdeniz Caddesi'nde açık kalacak kermes, daha sonra Bayrampaşalılarla buluşacak.

 

Kocaeli'nden Filistin'e 'üç kamyon destek'

 

Lübnan halkı ile dayanışma amacıyla İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı'nın (İHH) Türkiye genelinde düzenlediği 'Tır Kampanyası'na Kocaeli'nden örnek destek. Bir çok sivil toplum kuruluşunun desteğiyle il genelinde toplanan 3 kamyon yardım malzemesi Filistin'e gönderilmek üzere dün İstanbul'a yollandı. Gıda, giyim, ilaç ve battaniyeden oluşan yardımlar yaklaşık 20 günlük sürede toplandı. Hazırlanan yardım malzemeleri uğurlanmadan önce destek olan sivil toplum kuruluşları Kocaeli İntertex Fuar merkezi önünde bir basın açıklaması yaptı. Organize adına konuşan yazar Sabiha Ateş Alpat, İsrail'in haksız ve hadsiz saldırılarından birine daha şahitlik etmenin acısıyla Filistinli Müslüman kardeşlerine ellerini uzakmalarının kendileri için bir görev olduğunu söyledi.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39