banner39

Filistin'de bir ilk; Filistinli ve Yahudi eş aynı evde

Bir Filistinliyle evli Filistinli, Yahudi bir kadınla daha evlendi.

Arşiv 02.10.2009, 17:54 02.10.2009, 18:14
Filistin'de bir ilk; Filistinli ve Yahudi eş aynı evde


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Filistin'de bir ilk gerçekleştirildi. Batı Şeria'da yaşayan ve bir Filistinli ile evli olan Sami Ebu Subağ, İsrailli bir kadınla daha evlendi. Çiftin iki eşi de aynı evde yaşıyor.

Hem Filistinli hem de Yahudi eşini aynı evde barındırarak, Ortadoğu'da minyatür bir barış sağlayan 40 yaşındaki Filistinli Sami Ebu Sibağ çocuklarının İsrail ordusunda asker olmasına karşı çıkacağını belirtiyor.

Filistin köylerinden birisinde çok nadir bir sosyal vakıa medya aracılığıyla gün yüzüne çıkarıldı. El Arabiya televizyonundaki bir programda gösterilen Ebu Sibag ailesi, Ortadoğu'daki siyasi ve sosyal mozayiğin bir yansıması olarak yorumlanıyor.

Sami Ebu Sibağ, Leynur adında Yahudi bir hanımla, iş çevresinde tanışarak evlenmiş. Sibağ, Yahudi eşinin iki tane otomobili olduğu, İsrail'e girerken İsrail plakalı olanı kullandığı, Filistin içinde ise Filistin plakalı olanı kullandığını söylüyor.

Leynur, insanların bazen kendisiyle konuşmaktan çekindiğini, kendisinin ise sıradan bir insan gibi herkes ile günlük yaşamın zorunlulukları gereği konuştuğunu söylüyor.

Sami Yahudi eşinden olan çocuklarının İsrail işgal güçlerine karşı geleceklerini, onlara taş daha atacaklarını söylüyor. Kan ve toprak bağının diğer unsurdan daha güçlü olduğuna inanıyor.

Sami ve Leyru çocuklarının İsrail ordusunda askerlik yapmalarına beraberce karşı çıkacaklarını da belirtiyor.

banner53
Yorumlar (1)
M. Aydemir 12 yıl önce
Ben iki esli birkac kisi tanidim. Hepsinin sonu cok kötü oldu. Birisi ihtihar etti, birisi Karilarini birakip kacti, birisini de karilari beraber terk etti. En önemlisi cok zengin olan baska bir tanidigim ikinci hanimi alinca, inanin iflas etti. Bütün firmalari gitti.

Allah kimseyi iki karinin eline düsürmesin. Atalar bosuna dememis,

"Kadin yüzünden gülen, bir defa güler."
24
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?