banner39

Filistin'de halk ne düşünüyor

Filistinde El Fetih ile Hamas arasındaki gerginlik devam ederken, Mahmud Abbas'ın erken seçim kararını Filistin'de yaşayanlar şöyle değerlendirdi:

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Filistin'de halk ne düşünüyor

Hamzi Atar, öğrenci

 

Mahmud Abbas erken seçime gitmemeli. Bundan 10 ay önce seçimler yapıldı. Hamas'a ülkeyi yönetme şansı verilmeli. Ancak bugün seçim yapılsa ne Hamas'a ne El Fetih'e oy veririm. Her iki partiden de çok çektik.

 

Raed Sirhan, doktor

Seçimleri yenilemek iyi bir fikir bence. Böylece kararı halk vermiş olacak. Filistin halkı çok zor günler geçiriyor. Buna bir çözüm bulmamız lazım. Ben bir ulusal birlik hükümetini tercih ederim. Eğer bu olamıyorsa erken seçim yapılmalı.

 

Nassır Efrangi, dükkan sahibi

 

Daha 10 ay önce oy kullandım. Neden şimdi yeniden seçim yapalım ki? İçinde bulunduğumuz sorunun tek bir çıkar yolu var o da ulusal birlik hükümeti. Eğer seçime gidilirse, taraflar arasında, şimdi olduğundan daha fazla gerginlik yaşanacaktır.

 

Salah Jarur, mühendis

Erken seçime gitmek en doğru iş. Bu, Filistin halkına, içine düştüğümüz çıkmazdan kurtulma şansı verecektir. Ancak yine de seçimlerin sokaklardaki çatışmaları arttıracağından endişeliyim. Ne pahasına olursa olsun bunu önlemeliyiz.

 

Eşref Abidin, doktor

Ben Hamas'a oy verdim ve şimdi erken seçime gitmenin doğru olmadığını düşünüyorum. Sorunlardan kurtulmanın tek yolu bir ulusal birlik hükümeti üzerinde anlaşabilmektir. Tüm taraflar görüşmelerin başarısız olmasından sorumlular elbette ama bence en büyük sorumluluk Mahmud Abbas'a düşüyor.

 

Peki sizler ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?