banner15

Filistin'de İranlı subaylar iddiası

Hamasın dün akşam El Fetih'in konvoyuna saldrıması sonrasında, Abbas'ın askerleri tarafından da baskınlar düzenlendiği iddia edildi.

Filistin'de İranlı subaylar iddiası

Gazze şehrindeki İslam Üniversitesi'ne baskın düzenleyen devlet başkanlığı muhafız güçlerinin gözaltına aldıkları İranlıların 6 istihbarat subayı ve bir kadın oldukları öne sürüldü.

Gazze'deki El Fetih yanlısı Şebab (Genç) ve El Hürriye (Özgürlük) radyoları, acil duyurusuyla verdikleri haberlerde, devlet başkanlığına bağlı ''Kuvvet 17'' güçlerinin, 6 İranlı istihbarat subayını ve yine bir İranlı kadını ele geçirdiklerini belirttiler. İranlılar'ın, silah yapımında çalıştıkları iddiası da dile getirildi.

Ancak, bu haberlerle ilgili resmi bir doğrulama ya da yalanlama gelmedi. Kuvvet 17 güçlerinin üniversitede yaptığı aramalarda çok sayıda silah, roket ve patlayıcı buldukları da belirtildi. El Hürriye radyosu, yakalanan silahların sayısını 1500 adet olarak verdi. Bu arada, üniversitede daha önce ölmüş bir kaç kişinin cesedinin de bulunduğu bildirildi. Bu kişilerin, Hamas tarafından kaçırıldıktan sonra öldürülmüş kişiler olabileceği kaydedildi.

Bu kişilerden birinin İranlı olduğu ve baskın sırasında intihar ettiği ileri sürülmüştü. El Fetih sözcüsü Mahir Mikdat, yaptığı açıklamada, üniversitede buldukları cesetleri ve ele geçirdikleri silahları doğruladı, herkese bunları gösterebileceklerini belirtti. Mikdat, ancak ceset sayısı konusunda bir bilgi vermedi; ayrıca ele geçirildiği öne sürülen İranlılar konusunda da bir şey söylemedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35