banner39

Filistin'den yürek yakan görüntüler

İşte tarihe kara leke olarak geçecek İsrail katliamından bu yürekleri dağlayan görüntüler kaldı.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Filistin'den yürek yakan görüntüler

İsrail Ordusu, yaklaşık bir hafta süren ''Güz Bulutları Sladırısı''nın amaçlarına büyük ölçüde ulaştığı gerekçesiyle "çekildim" dediği Beyt Hanun'a, bu sabah saat 05.00 sıralarında bir anda tanklardan top ateşi ve Apaçhi helikopterlerinden fırlatılan füzelerle yeniden saldırmıştı.

 

Beyt Hanun'da katliama dönüşen saldırıda, ilk belirlemelere göre aralarında çok sayıda çocuk ve kadının da bulunduğu 18 kişi öldü, onlarca kişi de yaralandı.

 

Ölü ve yaralıların çoğunluğu çocuklar ve kadınlar oluşturuyordu ve ölüm onları uykuda yakalamıştı.

 

İşte bu tarihe kara bir leke olarak geçecek katilamdan yürek yakan görüntüler…

 

Fas'Tan Endonezya'ya tüm İslam dünyasında Cuma günü katliamları protesto için İsrail karşıtı gösteriler düzenlenecek. Müslüman alimlerin İsrail karşıtı sert açıklamalar yapması bekleniyor.

 

Kadın milletvekilinin evine füze saldırısı

 

Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Cebaliye’de, İsrail füzesi, Hamas’ın kadın milletvekillerinden Cemile Şanti’nin evini vurdu. Cebaliye milletvekili Şanti’nin evde bulunmadığı saldırıda, milletvekilinin yengesi Nahlah Şanti ve iki Filistinli öldü. Hamas kaynakları, evde ölen Macid Garabavi ve Mahmud Ebu Halil’in, Cemile Şanti’nin korumaları olduğunu bildirdi.

 

Cemile Şanti, İsrail ordusunun hedef aldığı ikinci Hamaslı kadın milletvekili. İsrail füzeleri, geçen ay da Hamas’ın kadın milletvekillerinden Meryem Ferahad’ın evini füze saldırısıyla yıkmıştı.

 

Katliamın bilançosu: 80 ölü

 

İsrail ordusu, Beyt Hanun’daki saldırısını tamamladığını açıklamasına rağmen, bölge üzerinde helikopterlerin ve pilotsuz uçakların uçuşlarının sürdüğü, top ateşinin ise hiç kesilmediği ifade ediliyor. Ordudan yapılan açıklamada, saldırıdaki amaçlara büyük ölçüde ulaşıldığı, onlarca Filistinlinin sorgulanmak üzere gözaltına alındığı ifade edildi.

 

Filistinli kaynaklar, İsrail saldırılarında 80 Filistinlinin öldüğünü vurguluyor. İsrail saldırılarında yaklaşık 300 kişi yaralanırken, bunlardan 40’ının durumu ağır.

 

 

 

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?