banner39

'Filistin'e Özgürlük Konvoyu' Adana'da

Konya'dan çıkarak Adana'ya doğru yol alan Filistin Konvoy'u Adana'da da büyük bir ilgiyle karşılandı.

Arşiv 19.12.2009, 09:14 19.12.2009, 16:41
'Filistin'e Özgürlük Konvoyu' Adana'da


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Filistin'e gidecek olan 'Özgürlük Konvoyu' gittiği her ilde büyük ilgi görüyor. Konya halkının bağrına bastığı konvoy ekibini Adanalılar da şehir girişinde toplanarak kalabalık bir grup halinde karşıladı.

Konya halkı, Mevlana'nın vuslatı olarak kabul edilen Şeb-i Arus gecesinde gelen konvoy ekibini bağrına bastı. Konvoy, dün akşam saatlerinde şehrin girişinde Filistin bayraklarıyla karşılandı. Duyarlı vatandaşlar soğuk havaya rağmen şehrin girişinde saatlerce konvoyu bekledi.

Konvoy, geceyi Selçuklu Kültür Merkezi'nde geçirdi. Ekiptekiler spor salonunda yanlarında taşıdıkları uyku tulumlarında uyudular. Sabah saat 10:00'da Salı Pazarı'nda miting düzenlendi. Mitinge Konya halkından geniş katılım oldu. Konyalılar ellerinde Filistin bayraklarıyla miting alanına akın etti. Alanda dev Filistin bayraklarıyla Gazze halkına destek mesajları gönderildi.

Mitingde Konya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Başkanı Latif Selvi yaptığı konuşmada "Gazze'ye gidecek bütün ekibi selamlıyorum. Bu duyarlılık bütün dünyaya örnek olsun" dedi.

Saadet Partisi Konya İl Başkanı Veli Tolu "Gazze insanların vicdanıdır. Herkesi Gazze'ye sahip çıkmaya davet ediyoruz" şeklinde konuştu.

Konvoyun İngiltere Organizasyon Sorumlusu Kevin Ovenden ise Türkiye'de çok sıcak karşılandıklarını, Türkiye halkını Filistin konusunda çok duyarlı olduğunu belirtti.

Konvoyun Türkiye sorumlusu İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım ise "İngiltere'dekiler ailelerini, çocuklarını terk edip Gazze'ye gidiyorlar ise bize düşen çok görev var. Biz Müslümanlar olarak oradaki kardeşlerimize destek olalım. Eğer bu konvoy Mısır'da Gazze'ye alınmazsa herkesi sokaklara çıkmaya davet ediyorum" diye konuştu.

İslam ülkeleri liderlerine seslenen Yıldırım, "Özellikle Arap liderlere sesleniyorum. Gazze düşerse siz de düşersiniz. Gazze hepimizin davasıdır. Herkesi bu konvoya destek olmaya çağırıyorum" dedi.

Mitingden sonra grup dağıldı. Konvoy ekibi Konya'daki programının ardından Adana'ya doğru yola çıktı. Adana'ya varan Filistin konvoyunu şehir girişinde kalabalık bir grup karşıladı. Yüzlerce araçlık konvoy Adana şehir merkezinden geçiş yaparak, yolcuların konaklayacağı Adana Tüyap Fuar Merkezi'ne vardı. Burada toplanan Adanalılar, birçok farklı ülkeden ve Türkiye'nin çeşitli illerinden Filistin'e giden konvoy yolcularına sevgi gösterisinde bulundu. Geceyi Adana'da geçirecek olan Filistin yardım konvoyu, daha sonra Gazze'ye gitmek için Gaziantep ve Kilis üzerinden Suriye'ye geçiş yapacak.

İLGİLİ HABERLER:

Filistin Konvoyu Konya'ya ulaştı / FOTO

Gazze konvoyu heyeti Meclis'teydi-FOTO

Filistin'e Özgürlük Konvoyu, Ankara'ya hareket etti

Filistin Konvoyu'na katılacaklar İstanbul'da buluştu

Büyük Gazze Konvoyu İstanbul'da

Gazze'ye Özgürlük Konvoyu Türkiye'de

Filistin Konvoy'u Türkiye'ye geliyor-FOTO

Londra'dan Gazze'ye büyük konvoy yola çıktı

 

DETAYLI YOL HARİTASI

 


banner53
Yorumlar (0)
20
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?