Filistinli aileler Mısır'dan yakınlarını istedi

Tutuklu aileleri Mısır zindanlarındaki yakınlarının serbest bırakılmasını istedi

Arşiv 11.03.2010, 09:31 11.03.2010, 09:32
Filistinli aileler Mısır'dan yakınlarını istedi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Mısır hapishanelerinde bulunan Filistinli tutukluların yakınları, Mısır zindanlarında bulunan yavrularının her türlü kötü muameleye ve işkenceye maruz kaldıklarını belirterek, yaşadıkları dramın dayanılmaz bir hal aldığını ifade ettiler.

Filistinhaber'e göre tutuklu yakınları Gazze’de yaptıkları basın toplantısında, Mısır zindanlarında her türlü işkenceye maruz kalan yakınlarının hayatından endişe ettiklerini, Mısır zindanlarında insanlık dışı işkenceye maruz kaldıktan sonra hayatını kaybeden Yusuf Ebu Zuhri’nin başına gelenlerin diğer tutukluların da başına gelmesinden korktuklarını belirtiler.

Yakınlarının hayatından tamamıyla Mısır hükümetini sorumlu tuttuklarını belirten tutuklu yakınları, Mısır yönetiminden sebepsiz yere tutuklanan bu insanların bir an önce serbest bırakılmasını istediler.

Başta Mısır olmak üzere Arap ülkelerindeki insan hakları örgütlerinin suskunluğunu garipsediklerini belirten tutuklu yakınları, onlardan bu insanların nerede kaldıklarını ve niçin tutulduklarını öğrenmelerini ardından da salıverilmeleri için ciddi bir çaba harcamalarını istediler.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?