banner15

Filistinli Çocuğu Öldürdüler

İsrail askerleri Filistinli bir çocuğu kurşunlayarak öldürdü. Hastane yetkilileri, ölen Hamad Hamdan adlı gencin 16 yaşında olduğunu ve Gazze'nin güneyindeki Deyr El Bala'da yaşadığını bildirdiler. İsrail uçakları Gazze'nin kuzeyini bombaladı.

Filistinli Çocuğu Öldürdüler

Gazze Şeridi'nde, Filistinli bir genç İsrail askerleri tarafından öldürüldü.  Filistin güvenlik kaynakları, İsrail askerlerinin dün gece Gazze Şeridi'nde 16 yaşındaki Hamid Hamdan Maslh adlı bir Filistinliyi kurşunlayarak öldürdüğünü bildirdi. İsrail tarafı da haberi doğrulayarak askerlerin sınır bölgesinde 2 şüpheliye ateş açtığını belirtti. Hastane yetkilileri, öldürülen Hamad Hamdan adlı 16 yaşındaki gencin Gazze'nin güneyindeki Deyr El Balah'da yaşadığını kaydetti. Eylül 2000'de başlayan 2. İnfitada'dan bu yana taraflar arasında çıkan çatışmalarda çoğunluğu Filistinli toplam 4 bin 986 kişi hayatını kaybetti. Öte yandan, İsrail uçakları Gazze'nin kuzeyini bombaladı. Bombalanan yerlerin boş araziler olduğu bildirildi. Filistin İçişleri Bakanlığı da füze saldırılarından ölen ya da yaralanan olmadığını açıkladı.

Gazze'de kuş gribi eylemi

Gazze'de bulunan çiftliklerde ölen tavuklar nedeniyle çocuklarına ve kendilerine kuş gribi virüsü bulaşmasından endişe eden Gazzeliler, 'yaktıkları lastiklerle yol kapatarak' eylem yaptı. Gazzeliler, eylem sırasında yoldan geçmekte olan Birleşmiş Milletler (BM) Gazze Operasyon Müdürü John Kingi'i sözlü olarak protesto etti. Gazze'de tavuk çiftliği sahiplerinin hasta tavukların parasını almadan hayvanlarını öldürmeyeceğini açıklaması, vatandaşları sokağa döktü. Telil Hava Bölgesi'nde yaktıkları lastiklerle kavşakları trafiğe kapatan Gazzeliler, çiftlik sahiplerine paralarının verilmesini ve hasta tavukların itlaf edilmesini istedi. Mahallelerinde hasta tavuk istemediklerini söyleyen vatandaşlar, "Hükümet yüzünden tavuklarla birlikte çocuklarımız da ölecek. Bu tavukların bir an evvel öldürülüp gömülmesi gerekiyor" ifadelerini kullandı. 
 
Bir çiftlikte ölü tavukları basın mensuplarına gösteren Gazzeliler, ağızlarını elleriyle ve montlarıyla kapatarak, virüsten korunmaya çalıştı. Çiftlik sorumlusu Mehmet El Dahduh, durumun çok ciddi olduğunu, hastalığın tüm bölgeyi sardığını ifade etti. Zararın 400 bin dolar olduğunu belirten Dahlun, "Hastalığın halka sıçramasından korkuyoruz. Tavukların parasını almadan itlaf edersek, biz de ölürüz. Her şeyimizi kaybederiz. Filistin Hükümeti'nin sorumluları klimalı ofislerde oturuyor. Bizimle ilgilenmiyorlar" dedi. Tavuk çiftliği yanında evi olan Fevzi Cuda isimli vatandaş ise, çocukları için endişelendiğini söyledi. Cuda, Filistin Hükümeti'nden konuya çözüm bulmasını istedi. Hemen yanındaki çiftlikte ölen tavuk sayısının her geçen gün biraz daha arttığını söyleyen Cuda, "Çiftlik sahiplerinin paralarını alamaması, ölmemize sebep olacak" diye konuştu.  

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48