banner39

Filistinli gazeteciler Pelosi'yi boykot etti

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, Suriye'de Filistinli gazetevilerin boykotu ile karşılaştı.

Arşiv 04.04.2007, 07:06 06.07.2018, 09:31
Filistinli gazeteciler Pelosi'yi boykot etti


Pelosi, Orta Doğu ziyareti kapsamında, bugün Ramallah'da Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile de biraraya gelmişti.

Filistinli gazeteciler, kaçırılan BBC muhabiri Alan Johnston'ın bırakılması için baskı oluşturmak amacıyla Filistin hükümetinin programını izlememe kararı çerçevesinde, Abbas-Pelosi görüşmesini boykot etti.

Photo

12 Mart'ta kaçırılan Johnston'dan bir daha haber alınamamış, Filistin medyası da dün hükümete baskı yapmak üzere dün 3 günlük eylem kararı almıştı. 
 
ŞAM'DA EMEVİ CAMİSİNİ GEZDİ

Beyaz Saray'ın eleştirilerine rağmen Suriye'yi ziyaret eden ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, Şam gezisine bir camiyi ziyaret ederek başladı.

Photo
 
Demokrat Partili Pelosi, Şam ziyaretinin ilk gününde 8. Yüzyıl'dan kalma Emeviye Camisini gezdi. Caminin ardından Hamidiye çarsısına geçen Pelosi, burada da Suriyelilerle sohbet etti.

Photo

Yarın Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad ile biraraya gelecek olan Pelosi, dün Lübnan'da yaptığı açıklamada, Washington ile Şam arasındaki kaybolan güveni yeniden inşa edilmesi umudunda olduğunu belirtmişti.

ABD Başkanı George Bush ise Pelosi'nin Şam ziyaretini eleştirmiş ve bunun Suriye Devlet Başkanı Esad'ı tecrit etme çabalarını baltalayan "çelişkili mesajlar" verdiğini belirtmişti.  

banner53
Yorumlar (0)
22
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?