Finans merkezi genelgesi çıktı

Başbakan Erdoğan tarafından hazırlanan genelgeyle 'İstanbul Uluslararası Finans Merkezi'nin idari yapısını belirlendi

Finans merkezi genelgesi çıktı

İstanbul’u uluslararası finans merkezi yapacak çalışmalara hız veriliyor. Başbakan Erdoğan tarafından hazırlanan genelgeyle ‘İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’nin idari yapısını belirlendi.

İstanbul’u uluslararası finans merkezi yapacak strateji eylem planının ardından uygulamaya dönük genelge de çıktı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bu yöndeki çalışmaları koordine etmek ve yürütmek amacıyla oluşturulan konsey ve kurulların yapıları ve görev alanları konusunda genelge yayımladı.

Resmi Gazete’de ‘İstanbul Uluslararası Finans Merkezi İdari Yapılanması’ başlığıyla yayınlanan genelgeye göre İstanbul Uluslararası Finans Merkezi (İFM) çalışmalarını koordine etmek, desteklemek ve yürütmek üzere İFM Yüksek Konseyi, İFM Ulusal Danışma Kurulu, İFM Koordinatörlüğü ve Çalışma Komiteleri ve Yüksek Konsey’e tavsiyede bulunmak üzere de İFM Uluslararası Danışma Konseyi kurulduğu belirtildi. Genelgeye göre İFM’nin koordinatörlüğünü DPT Müsteşarı yürütecek.

Koordinatörlük, Türkçe ve İngilizce tanıtım ve bilgilendirme hizmeti sağlayacak bir internet portalı (İFM Portalı) oluşturacak. İFM Koordinatörü, portalın yabancı dillerde de oluşturulmasına karar verebilecek. Ayrıca çalışmaları yürütmek üzere hukuk, altyapı, vergi, teknoloji ve imaj gibi alanlarda komiteler kurulacak.

 

 
Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2010, 02:52
banner53
YORUM EKLE

banner39