banner15

Fırat: CHP, İttihat ve Terakki'nin devamı

Ak Partili Dengir Fırat, "CHP'nin genetik yapısında var. Demokrasi yok. İttihat ve Terakki'nin devamı. Jakoben bir anlayış sergiliyorlar" dedi.

Fırat: CHP, İttihat ve Terakki'nin devamı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Ak Parti Adana Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, Anayasa değişikliği paketini Anayasa Mahkemesi'ne götürmeyi planlayan CHP'yi “CHP'nin genetik yapısında var, demokrasi yok. İttihat ve Terakki'nin devamı. Jakoben (tepeden inmeci) bir anlayış sergiliyorlar” diye eleştirdi. Fırat, paketin Anayasa Mahkemesi'ne gitmesi halinde ne olacağına ise, “Hukuk varsa bir şey olmaz. 367 var ise ona bir şey diyemem” şeklinde değerlendirdi. 

Ak Parti Adana Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, Anayasa paketini Anayasa Mahkemesi'ne götürmeyi planlayan CHP'nin tavrını Anka'ya değerlendirdi. CHP'nin Ak Parti'nin her çıkardığı kanunları Anayasa Mahkemesi'ne götürmesini normal karşıladıklarını belirten Fırat, “CHP'nin genetik yapısında var. Demokrasi yok. İttihat ve Terakki'nin devamı. Jakoben bir anlayış sergiliyorlar. Farklı düşünse o zaman hayrete düşerdim” dedi.

CHP'nin TBMM Genel Kurulu'nda Anayasa değişikliği teklifi oylamasına girmemesini de eleştiren Fırat, “Kınıyorum, hoş bir şey değil. MHP, Genel Kurul'a girdi ve oyunu kullandı, CHP oyunu kullanmadı” şeklinde konuştu.


 

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2010, 14:02
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35