Fitch: Türkiye'nin tahvilleri 2 yıla canlanacak

Uluslararası kredi derecelndirme kuruluşu Fitch Ratings, Türkiye'nin tahvilleri 2 yıla canlanacağını belirtti.

Fitch: Türkiye'nin tahvilleri 2 yıla canlanacak

 
Uluslararası kredi derecelndirme kuruluşu Fitch Türkiye raporunda Türkiye'deki şirket tahvillerinin 2010 ve 2011 yıllarında canlanabileceğini duyurdu.

Fitch Ratings, Türkiye'de yerel para cinsinden tahvil piyasasını geliştirme yönündeki son çabaların, Akfen Holding'in başarılı bir ihraç gerçekleştirmesi sonucunu ortaya çıkardığını belirterek, Türkiye'de gelecek 18-24 ayda başka kurumsal tahvil ihraçlarının olacağını öngördüklerini vurguladı.

Fitch, yerel tahvil piyasasının gelişmesinin, yerel kurumsal ihraççılar için orta-uzun vadeli alternatif finansman sunduğunu vurguladı.

Fitch'in Türkiye'deki kurumsal ekibinin direktörü Bülent Akgül yaptığı açıklamada Türkiye'de büyük finansman ihtiyacı duyan şirketler halen uluslararası tahvil piyasalarını tercih ederken, daha küçük finanszman ihtiyacı olan şirketlerin cazip olan yerel para cinsinden tahvil ihracının düşünmelerinin büyük olasılık olduğunu vurguladı.

Akgül, regülasyonlarda yapılan son değişikliklerin Türkiye'nin para otorotilerinin yerel şirketlerini bilançolarını iyileştirme ve yatırımcılara alternatif enstrümanlar sunma gayretini gösterdiğini vurguladı.


Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2010, 03:02
banner53
YORUM EKLE

banner39