banner15

Forbes ve Economist CHP'yi yalanladı

Forbes ve Economist , Başbakan Erdoğan'ın malvarlığı ile ilgili CHP'nin iddialarını yalanladı.

Forbes ve Economist CHP'yi yalanladı


Bugün Meclis Genel Kurulu'nda CHP'li bir vekilin Başbakan Erdoğan'ın mal varlığı ile ilgili iddialarını dayandırdığı dünyanın ünlü ekonomi dergileri Forbes ve Economist'ten iddialarla ilgili yalanlama geldi.

FORBES DERGİSİ YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ: 'AÇIKLADIĞIMIZ LİSTEDE ERDOĞAN'IN ADI GEÇMEMEKTEDİR'

Forbes Türkiye Dergisi Yazı İşleri Müdürü Eyüp Karagüllü, dünyanın en zenginleriyle ilgili olarak Mart ayında açıklanan listede, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın adının geçmediğini ifade etti.

Karagüllü, TBMM Genel Kurulunda CHP'li bazı milletvekillerinin ''Başbakan Erdoğan'ın dünyanın 10 zengini içinde yer aldığı'' iddialarıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, ''Mart ayında açıkladığımız listede Sayın Başbakan'ın adı geçmemektedir. O liste iş adamalarını kapsayan bir araştırmadır. Forbes'in ABD'de yayınlanan dergisinde de böyle bir açıklama ya da araştırma yer almamaktadır. Bu bilgi bize ait değildir'' dedi.

THE ECONOMİST TÜRKİYE TEMSİLCİSİ: THE ECONOMİST DERGİSİ, HERHANGİ BİR ZAMANDA BU KONUDA BİR YAYIN YAPMAMIŞTIR'

The Economist Dergisi Türkiye Temsilcisi Amberin Zaman, ''Merkezi Londra'da olan The Economist Dergisi, herhangi bir zamanda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, dünyanın en zengin liderleri arasında yer aldığına ilişkin bir yayın yapmamıştır'' dedi.

Zaman, TBMM Genel Kurulunda CHP'li bazı milletvekillerinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın mal varlığı ile ilgili iddiaları hakkında, şu açıklamayı yaptı:

''Sayın CHP milletvekili böyle bir bilgiye nereden ulaşmış bilemem. Ama tümüyle hayal ürünüdür. Merkezi Londra'da olan The Economist Dergisi, herhangi bir zamanda, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili, dünyanın en zengin liderleri arasında yer aldığına ilişkin bir yayın yapmamıştır. Böyle bir bilgiye de biz sahip değiliz.''

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2010, 12:27
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35