banner39

Frankfurt'taki Hz. Fatıma Camii imamına siyasi baskı

Almanya'da İsrail'in işgaline tepki olarak anılan 'Kudüs Günü'ne destek verdiği gerekçesiyle cami imamına ithamlarda bulunuldu.

Arşiv 11.02.2010, 15:27 11.02.2010, 15:27
Frankfurt'taki Hz. Fatıma Camii imamına siyasi baskı

 
Mücahid Yılmaz-Almanya /Dünya Bülteni

Almanya Hristiyan Demokrat Partisi CDU’nun entegrasyon politikası sözcüsü Thomas Kirchner, ‘Hessischer Rundfunk’ tarafından Frankfurt Hz. Fatıma Camii İmamı Sabahattin Türkyılmaz’a karşı yapılan suçlamalara Camii derneği yetkililerinin açıklık getirmesini talep etti. Hesen Eyaleti resmi radyo ve televizyonu ‘Hessischer Rundfunk’, İmam Türkyılmaz’ın 2001 ve 2007 yılları arasında İsrail’in Filistin’deki şiddet ve baskılarının protesto edildiği ‘Kudüs Gösterileri’ni antisemitik olarak değerlendirmiş ve İmam Türkyılmaz’ın bu gösterileri organize ettiğini ve konuşmacı olarak katıldığını iddia etmişti.
 
Hz. Fatıma Camii derneği genel sekreteri Ünal Kaymakçı kendilerine karşı bir iftira kampanyası başlatıldığını, kamuoyunda, politik, toplumsal ve dini çevrelerde yüksek bir itibarı olan Hz. Fatıma Camii’ne, tv ve radyo haberleri ile zarar verilmek istendiğini söyledi.
 
Kaymakçı, ‘Bu tür iftira ve suçlamalarla uyum alanında gerçekleştirilen müsbet gelişmeler ve Hessen Eyaletinde uygulanmaya başlanacak olan İslam din dersleri sabote edilmek isteniyor.’ dedi.

Yorumlar (1)
Yahya 13 yıl önce
Selamunaleykum,
Avrupa´da böyle bir olayin olmasi güzel oldu, Allah-u Teala bizlere bir uyanma vesilesi kildi. Gerci sayin Hocamiz biraz eziyet cekebilir ama ümmetin uyanisi icin cekilen her cefanin ne ile ödüllendirildigini hocamiz bizden daha iyi bilir. Biz bu sözlerle kendisiní destekledigimizi gösteriyoruz. Allah yardimcisi olsun.
Kahr olsun siyonistler.
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?