banner39

'Fransa Hamas'ı uydudan takip edecek'

Fransa, yeni fırlatacağı uydu ile Hamas'ın hareketlerini de takip etmeyi düşünüyor.

Arşiv 18.12.2009, 11:50 18.12.2009, 13:17
'Fransa Hamas'ı uydudan takip edecek'


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrail istihbaratına yakınlığıyla bilinen Debka internet haber sitesi, Fransa'nın fırlatmayı düşündüğü yeni uydu ile Hamas'ın Gazze'deki hareketlerini gözetlemeyi de düşündüğünü yazdı.

Filistinhaber'in Debka'ya dayandırdığı habere göre, Fransız yetkililerin şu sözlerini aktardı: "Yeni uydunun yerleşmesiyle, savaş noktalarıyla cephedeki hareketleri gözetleme ve takip etme şansımız doğacak. Aynı zamanda nükleer tesislerin yerlerini de tespit edip gözetleme durumumuz olacak."

Habere göre, Fransız yetkililer uyduya Afganistan'daki güçlerle, Güney Lübnan'da görev alan Birleşmiş Milletlere bağlı güçlerin hareketleriyle İran'ın nükleer tesislerini sürekli gözetleyecek cihazların da monte edildiğini ifade ettiler.

Haberde ayrıca, Hamas'a silah ve mühimmat ulaşmasını engellemek için Mısır-Gazze sınırında yapılan çelik duvar çalışmalarına Amerikalı ve Mısırlı görevlilerin yanı sıra Fransız subayların katıldığı da belirtildi.

Mısır'ın Ariş şehrindeki çalışmaları takip etmek için Fransız ve Amerikalı askeri görevlilerin Amerika'nın Kahire Büyükelçiliğinde birlikte çalıştığı da ifade edildi.banner53
Yorumlar (0)
11
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü