banner15

Fransa'da Facebook'la papaz aranıyor

Katolik Kilisesi papaz açığını kapatmak için gençlere yönelik iletişim kampanyası başlattı.

Fransa'da Facebook'la papaz aranıyor

Katolik Kilisesi, Fransa tarihinde bir ilk olan kampanya çerçevesinde gençlerin yoğun ilgi gösterdiği mekânlar ve internet üzerinde geleceğin papazlarını arıyor.

Fransız Katolik Kilisesi tarafından yapılan açıklamada, 5 Mayıs Çarşamba gününe kadar sürecek kampanyanın 16-22, 22-30 ve 30 yaş üstü gruplar için ayrı ayrı hazırlandığı bildirildi.

FACEBOOK'TA SAYFA AÇTILAR

Kilise, 16-22 yaş grubunu hedefleyen kampanya kapsamında Fransa genelinde 600 kafeterya, sinema ve restoranda iletişim kartpostalları dağıtılacağını açıkladı. Bu yaş grubuna yönelik kampanyanın, “gelecekleri konusunda kendilerini sorgulayan gençlerin dikkatini çekmek ve kendilerine papazlığı tanıtmak” olarak tanımlanıyor. Katolik Kilisesi bu yaş grubu için geleneksel iletişim yolları dışında özel bir internet sitesi ile Facebook’da sayfa da hazırlandığını duyurdu.

Kampanyanın 22-30 yaş grubuna hitap eden bölümü üniversite ve yüksek okullardaki gençleri hedefliyor. Kilise bu çerçevede olgun gençlere papazlığı daha ayrıntılı anlatmayı hedefliyor.

Kampanyanın 30 yaş grubunun üstünü hedefleyen bölümü ise basın aracılığıyla papazlık tanıtımı ve bu yaş grubundakilerin dini mekânların finansmanına katkı sağlaması emeli gütmekte.

Kaynak: DW

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2010, 11:21
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35