banner39

Fransa'da PKK operasyonu genişliyor

Fransa'da terör örgütü PKK yandaşlarına yönelik operasyonun başkent Paris dışındaki diğer kentlere de yayıldığı bildirildi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Fransa'da PKK operasyonu genişliyor

 Paris ve çevresinde 13 kişinin ''kara para aklamak'' ve ''terör örgütüne mali kaynak sağlamak'' suçundan gözaltına alınmasından sonra, ülkenin güneybatısındaki Touoluse kentinde yaklaşık 10, kuzeybatıdaki Vannes kentinde de en az iki kişinin son üç gün içinde yine gözaltına alındığı öğrenildi.


Paris'teki operasyonlar çerçevesinde, terör örgütünün başkentteki merkezi olan bir ''kültür merkezine'' de baskın düzenlenmiş ve bazı belgelerle bilgisayarlara el konulmuştu.

Bu merkeze düzenlenen baskının, terör örgütüne maddi destek sağlayan ve örgütün Avrupa'daki üst düzey sorumluları olduğu tahmin edilen kişilere karşı Paris'in çeşitli banliyölerinde düzenlenen operasyonlar çerçevesinde yapıldığı tahmin ediliyor.

Gözaltına alınanlara, teröre mali kaynak sağlamak dışında, ''organize suç'' ve ''kara para aklama'' suçlamaları yöneltiliyor. Fransız basını, gözaltına alınanların uyuşturucu kaçakçılığı yapıyor olabileceği olasılığının da ciddi bir biçimde araştırıldığını belirtiyor.

banner53
Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?