Free Gaza: İki gemi daha Gazze yolunda

Özgür Gazze hareketi, yardım taşıyan iki gemiyi daha Gazze'ye göndereceklerini açıkladı.Gemilerden biri İtalya'dan yola çıktı

Free Gaza: İki gemi daha Gazze yolunda

 


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Gazze'ye yardım götüren gemilerin organizatörü Özgür Gazze Hareketi, İsrail'in Gazze'ye yardım götüren gemilere düzenlediği saldırının ardından bölgeye iki gemi daha gönderiyor.

Özgür Gazze Hareketi yetkilisi Greta Berlin, örgütün Kıbrıs'taki bürosundan yaptığı açıklamada, Gazze'ye yardım götürmek üzere yola çıkan bir yük gemisinin şu an İtalya açıklarında bulunduğunu, 36 kişi taşıyan başka bir geminin de bu gemiye katılmasının beklendiğini söyledi.

İki geminin bu hafta sonunda veya gelecek hafta başında bölgeye ulaşacağını belirten Berlin, "Bu inisiyatif durmayacak. Biz İsrail'in sonunda sağduyuya kavuşacağını düşünüyoruz. Gazze'ye uyguladıkları ablukayı kaldırmak zorunda kalacaklar ve bunu başarmanın yollarından biri de gemileri göndermeye devam etmektir" dedi.

İLGİLİ HABERLER: İHH temsilcisi dünyadan yardım istedi-VİDEO

 

Fatih Altaylı, Netanyahu gibi konuştu-VİDEO

 İsrail katlettiği isimlerden dördünü açıkladı

   

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2010, 22:00
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan alanya
hasan alanya - 11 yıl Önce

gerçekten olması gereken bu kendilerinden allah razı olsun.evet onlardan korkmadan bu yerdım gemileri gitmeye devam etmeli nereye kadar gazze özgürlüğe kavuşuncaya kadar.durmak yok yola devam.

banner39