banner39

G-20 karşıtı gösteride 1 kişi öldü

G-20 Zirvesi öncesinde Londra sokakları protestolara sahne oldu, bir kişi açıklanmayan bir sebeple hayatını kaybetti.

Arşiv 01.04.2009, 22:08 02.04.2009, 11:27
G-20 karşıtı gösteride 1 kişi öldü

 

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Gelişmiş ve gelişmekte olan 20 ülkenin devlet ve hükümet başkanlarının bir araya gelerek küresel ekonomik krize çare arayacağı G20 Zirvesi öncesinde İngiltere'nin başkenti Londra'nın sokakları protesto gösterileriyle hareketlendi.

"Stop the War Coalition" adlı savaş karşıtı grubun başını çektiği çeşitli sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelerek düzenledikleri protesto gösterilerinden biri de dün öğleden sonra ABD'nin Londra'daki Büyükelçiliği önünde yapıldı.

Police and a demonstrator clash in London April 1, 2009. Riot ...

ABD Büyükeçiliğinin önüne kurulan polis barikatlarının binaya yaklaşmasına izin vermediği göstericiler, ellerindeki pankartlarla "İsrail'in Gazze üzerindeki baskılarına" ve "ABD'nin Irak ve Afganistan'daki işgallerine" hemen son verilmesini istedi.

People carry an injured demonstrator during a protest near the ...Savaş karşıtları "barışçıl" bir havada gerçekleşen gösterileri sırasında, ABD'nin yeni Başkanı Barack Obama'yı dünya barışına hizmet etmeye çağıran sloganlar da attı.

Göstericiler, daha sonra polisin aldığı geniş güvenlik önlemleri eşliğinde Londra'nın ünlü Trafalgar Meydanı'na yürüyüşe geçti.

1 KİŞİ ÖLDÜ

Bu arada İngiliz yayın kuruluşu BBC ve Sky News televizyon kanalının bildirdiğine göre, polis, Bank of England yakınlarındaki göstericilerin arasında bir kişinin ölü bulunduğunu açıkladı.

Sokakta birden yere yığıldığı görülen göstericiye müdahale eden iki polis memurunun ambülans çağırdığı, göstericinin hastaneye kaldırıldığında hayatını kaybetmiş olduğu belirtilirken, polis göstericinin ölüm nedeni hakkında açıklama yapmadı

banner53
Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?