banner39

G20 protestocusunun öldürüldüğü an/VİDEO

The Guardian'ın ele geçirdiği kayıtta protestocu İngiliz polisi tarafından dövülüyor...

Arşiv 08.04.2009, 12:15 08.04.2009, 14:31
G20 protestocusunun öldürüldüğü an/VİDEO

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

The Guardian'ın elde ettiği bu kayıtlarda, 47 yaşındaki Ian Tomlinson adlı gazete satıcısı, iki eli de ceplerinde yürürken, önce bacaklarından coplanıyor, sonra da aynı polis memuru tarafından arkadan yere itiliyor.

Çevredekilerin yardımıyla ayağa kaldırılan Tomlinson, üç dakika sonra fenalaşıp yere yığılıyor ve ölüyor. Otopsisinde Tomlinson'ın kalp krizinden öldüğü tespit edilirken görüntülerin, gösterileri merak ettiği için orada bulunduğunu söyleyen, Amerika'da görevli bir fon yöneticisi tarafından çekildiği belirtiliyor.

Fon yöneticisi, ölen adamın ailesine gerekli yanıtların verilmediğine inandığı için bu görüntüleri Guardian'a teslim ettiğini söylüyor. Gazete, görgü tanıklarının ifadelerinin de olay gecesi polisin yaptığı açıklamayla çeliştiğini aktarıyor.

Buna göre, polis açıklamasında Tomlinson'ın yere itilmesinden hiç söz edilmiyor. Aksine polis, göstericilerin sağlık görevlilerinin Tomlinson'a müdahalesini zorlaştırdığını söylüyor. Gazete, bu görüntüler sonrasında polisler hakkında işlem yapılabileceğine dikkat çekiyor.

 

 

banner53
Yorumlar (0)
29
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?