Gaffar Okkan'ı öldürtenler belli değil

Gaffar Okkan'ı vuranların profesyonel' suikastçi olduğu ve dış bağlantıların açığa çıkarılamadığı beirtildi.

Gaffar Okkan'ı öldürtenler belli değil

Diyarbakır Emniyet Müdürü ve beraberindeki 5 polisin öldülürmesi olayında gerekçeli karar açıklandı. davada tutuklu yargılanan tek sanık Bedram Salamboğa’nın müebbet hapisle cezalandırıldığı kararda iginç ayrıntılar yer aldı.

Mahkeme, saldırı tarzının son derece profosyonel olduğunu vurguladığı gerekçeli kararından Hizbullah örgütünün o tarihe kadar kamu görevlilerine karşı herhangi bir eylemi olmadığına dikkat çekti. Kararda olay yerindeki baz istasyonları kayıtlarına göre saldırganların kendi aralarında iletişim kurmadıklarının tespit edildiği vurgulandı.

 KAFAYA 20 KURŞUN SIKILMIŞ

Kararda Diyarbakır gibi sıkı korunan bir kentte saldırganların kısa sürede iz bırakmadan kaçmalarına dikkat çekildi. Sıkılan 460 kurşundan 20’sinin maktülün başına isabet ettiği belirtilen kararda saldırının iyi palanlanmış ve son derece profosyonel bir suikast olduğu açıklandı.

DIŞ BAĞLANTIYA ULAŞILAMADI

Okkan’ın Diyarbakırlılar tarafından çok sevildiği için özellikle hedef olarak seçildiği vurgusu yapılan kararda kentte ilk defa örgüt çağrısı yapılmadan saldırıyı protesto etmek için kepenk kapama eylemi yapıldığı anlatıldı. Kararda ayrıca “Ancak  bu eylemin dış bağlantıları ile genel eylem talimatını verip eylemi planlayanlara ulaşılamadığı anlaşılmıştır’’ denildi.

Kaynak: Star

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2010, 09:19
banner53
YORUM EKLE

banner39