banner39

Garih dosyası Savcı Öz'de

Üzeyir Garih cinayetiyle ilgili dosyanın, Ergenekon savcısı Zekeriya Öz`e gönderildiği ortaya çıktı

Arşiv 07.01.2009, 07:22 07.01.2009, 07:22
Garih dosyası Savcı Öz'de


Üzeyir Garih cinayetiyle ilgili dosyanın, Ergenekon davasını görüldüğü İstanbul 13'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildiği ortaya çıktı.

Garih cinayeti zanlısı Yener Yermez'in avukatı Mustafa Yalçınkaya yargılanmanın yeniden yapılması için Garih dosyasının bulunduğu Bakırköy 14'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'ne dilekçe verdi.

Dilekçesinde ortaya atılan iddialar ve Adli Tıp Kurumu'nun o dönemki raporlarındaki tutarsızlıkları sıralayan dan bahseden avukat Yalçınkaya, Yermez'in gönderdiği mektupları da dilekçesine ekledi. Mektuplarda, cinayetin kilit ismi Meral'i açıkça tarif eden Yener Yermez, cinayeti 1.5 milyon dolar karşılığında Ergenekon tutuklusu Doç. Dr. Ümit Sayın'ın Adli Tıp'taki talebi üzerine kabul ettiğini ayrıntılarıyla anlatmıştı.

DOSYA YENİDEN İSTENDİ
Yalçınkaya, mahkemenin Ergenekon davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nden Üzeyir Garih ile ilgili dava dosyasını talep edeceğini ve bu dosyanın incelenmesinin ardından talebinin kabul edilip edilmeyeceğini hükme bağlanacağını söyledi.

Garih cinayetinden 7 yıl sonra ortaya atılan iddialar üzerine delillerin incelenmesi ve otopsinin yeniden yapılması kararı alan Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz'ün başlattığı soruşturma kapsamında Bakırköy 14'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde bulunan Garih cinayeti davasının dosyasının istediği öğrenildi.

Öz'ün talebi doğrultusunda Garih cinayeti dosyasının Ergenekon davasının görüldüğü 13'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildiği öğrenildi.

Kaynak: Star

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?